Mutfak Dekorasyonu Feng Shui

'Ev ve Dekorasyon' forumunda EyLüL tarafından 2 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. Feng Shui Mutfak Dekorasyonu

  [​IMG]


  Mutfak insanların şansını doğrudan etkileyen bir mekandır. Bu mekanı düzenlerken dikkat edilecek en önemli noktalardan biri elementlerin dengesidir. Örneğin; ateş elementini temsil eden ocak veya fırın; su elementini temsil eden lavabo, buzdolabı ve bulaşık makineleri ile yan yana veya karşılıklı olmamalıdır.Ateş ve su kesinlikle karşı karşıya gelmemelidir. Lavabo (su) ve Ocak (ateş) yan yana yok edici döngüdür.Mutfak kapısı tuvalet kapısı karşısında olmamalı.Ocağın bulunduğu duvarın üzerinde pencere olmamalı.Yemek pişirirken arkanız mutfak kapısına dönük pozisyonda olmamalı.Mutfak salon veya yemek odasından aşağı seviyede olmamalı.

  Yemek, yiyecek bereketi sembolize eder. Mutfak giriş kapısı yönünde olmamalı, bu bereketinizin kolayca kaybolmasını sağlar.

  Mutfakta zaman geçirmeyi sevmiyorsanız, mekanı dekore ederken işlevsel özelliklere sahip olmasına dikkat edin. Raylı kiler ve döner sepet gibi dolap içi sistemleri tercih edebilirsiniz.
  Küçük ev aletlerinizi her defasında toparlayıp dolaba koymak istemiyorsanız; tezgah üzerine konan, içerisinde prizi bulunan panjur görünümlü pratik dolaplardan edinebilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Ocak 2014
Yükleniyor...
- Mutfak Dekorasyonu Feng Forum Tarih
2012 Mutfak Dekorasyonu Modelleri Ev ve Dekorasyon 21 Haziran 2012
Ev tasarımı,salon dekorasyonu,mutfak modelleri Ev ve Dekorasyon 19 Nisan 2010
2010 mutfak dekorasyonu Ev ve Dekorasyon 14 Şubat 2010
Mutfak dekorasyonu stil örnekleri Ev ve Dekorasyon 18 Eylül 2009