Müteahhitlere 3, Ev Sahiplerine 2 Kat İzin

'Haberler' forumunda zamaneanne tarafından 27 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Yılın imar skandalı: Ayvansaray'da Bakanlar Kurulu'nca Yenileme Bölgesi ilan edilen alanda vatandaşa 2, müteahhide 3 kat izni veriliyor.

  Mahalle aynı, ada aynı, parsel aynı. Onay tarihi ve karar numarası bile aynı... Tek fark, irtifa hakkı. Bina sahibiyseniz 2 kat, müteahhitseniz 3 kat izin veriliyor. Osmanlı Türk mimarisinin kalbi Fatih Ayvansaray’da adamına göre avan proje sunuluyor.

  Ayvansaray’da Bakanlar Kurulu tarafından yenileme alanı ilan edilen bölgede Fatih Belediyesi tarafından avan proje oyunu oynanıyor. Bu oyuna İstanbul 2 Numaralı Yenileme Alanları Koruma Bölge Kurulu da alet edildi. Mahalle girişindeki tabela dahil hemen her yerde 01.06.2010 tarih ve 1604 nolu karar ile Yenileme Alanları Koruma Kurulu’nca onaylanan bir avan projeden söz ediliyor. Tüm projeler bu onaya göre yapılıyor.
  Ancak bu proje vatandaşa başka müteahhide başka. Mahalleli yenileme alanında direnip ‘‘Yenilemeyi kendim yaparım” deyince vatandaşın önüne sürülen avan projede kat yüksekliği ‘h: 6.50’, yani 2 kat. Ancak uygulama yapacak olan müteahhit için ikinci avan proje devreye giriyor kat yüksekliği ‘H: 9.50’, yani 3 kat.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 30 Temmuz 2012
Yükleniyor...
- Müteahhitlere Sahiplerine İzin Forum Tarih
Kredi kartı sahiplerine kötü haber Haberler 23 Haziran 2012
Araç Sahiplerine Haciz Uyarısı Haberler 5 Şubat 2012
Sitesinin Erişime Kapatılmasını İstemeyen Site Sahiplerine Hukuki Tavsiyeler Teknik Yardım 28 Temmuz 2009