mustafa kemal'in rüyası

'Mustafa Kemal Atatürk' forumunda Sulfi tarafından 5 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

1. Mustafa Kemal'in Rüyası

İstiklal Harbi günlerinde, Sakarya Meydan Muharebe''lerinin en kritik dönemlerinde, top seslerinin Ankara''dan duyulmaya başlandığı ve Büyük Millet Meclisi''nin Kayseri''ye nakledilmesinin bile düşünüldüğü günlerde Atatürk, günlük çalışmalarının büyük bir kısmını yürüttüğü ve bugün müze olarak değerlendirilen Ankara Tren İstasyonundaki evde, bir sabah erken kalktığı bir sırada Çavuş Ali Metin''e:
    Acele olarak Fevzi Paşa''yı telefonla ara, bul ve hemen buraya gelmesini söyle. Diyor.
    Ali Metin, Fevzi Paşa''yı telefonla arayıp bulduğunda, Fevzi Paşa da Atatürk''ün yanına gelmek üzere, hemen evden çıkmakta olduğunu söylüyor. Fevzi Paşa Atatürk''ün yanına girince, Atatürk ona bir kâğıt kalem uzatıp:
    Bugün gördüğün rüyayı yaz ve bana ver, diyor.
    Kendisi de bir kâğıt kalem alıp aynı şekilde o gün gördüğü rüyayı, Fevzi Paşa''ya vermek üzere yazmaya başlıyor. Yazma işi bittikten sonra, her iki Paşa da karşılıklı olarak yazdıklarını alıp okuyorlar ve okuma işi bittikten sonra birbirlerine bakıp sevinçle gülümsüyorlar.
    Her ikisinin de yazdıklarını kendi kâğıtlarından okuyan Ali Metin, her iki kâğıtta da şu rüyanın yazılmış olduğunu görüyor:
    Hz.Peygamber (s.a.v) Efendimiz, Hacı Bayrâm-ı Velî''ye diyor ki:
    \"-Mustafa''ya söyle, korkmasın, sonunda zafer onların olacak.\"
    Bilindiği gibi, aynı gecede rüyalarında Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimizi, Hacı Bayrâm-ı Velîye bu sözleri söylerken gören o iki muzaffer kumandanın o günkü isimleri, ''Mustafa Kemal'' ve ''Mustafa Fevzi''dir.
    (Ahmet Gürtaş, Atatürk ve Din Eğitimi, s.160-161)

Cilek ve Nevra bunu beğendi.

2. İlk kez okudum bu yazıyı hayretler içinde kaldım
    eşsiz komutan vatan uğrunda mücadele ederken dualar hep onlarlaydı
    Atatürkü sevmiyorum diye bağıranlara güzel bir cevap bence :f40:

3. Mustafa Kemal'in ve Mustafa Fevzi Paşanın aynı rüyayı görmesi hayretler içinde bırakıyor insanı. Atatürkü din düşmanı diye görenlerin özellikle okumasını isterim bu yazıyı. :f40:
    Paylaşım için teşekkürler Sulfi

4. Paylaşım için teşekkürler sulfi..

5. Tek kelimeyle harika bir paylaşım teşekkürler:f118: :f118:

6. Harika bir paylaşım sulfi teşekkürler..:f118: :f118:

7. Mustafa Kemal Atatürk asla din düşmanı değildi ve olmadı
    Nutuk,Söylev ve Cılgın Türkleri okusalar böyle düşünen
    kişiler için bile yeterli olabilir ,düşünceler ve zihniyet farklı
    vatanı kurtarmaktan başka düşüncesi olmayan Atamızın bu rüyasını
    ben okumadım,ama şaşırmadımda :f40:
    çok çok teşekkürlerrr sulfiiii

8. Tüm hayatını bu vatan için harcamış olan Ulu Önder' e laf söyleyenlerin her biri okuyup utansın..

Paylaşım için teşekkürler Sulfi :f40:

9. Daha önce okumuş ve şaşırmıştım.Yeniden okumakta etkileyiciydi paylaşımın için teşekkürler Sulfi:f118:

10. Eco

Eco

ilginç,hoş,güzel bir paylaşımdı,
    teşekkürler sulfi..:f40:

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

11. Harika bir paylaşımdı tşkler Sulfi :f40:

Gerçektende Mustafa Kemal'in ve Mustafa Fevzi Paşanın aynı rüyayı görmesi hayretler içinde bırakıyor insanı :f40: :f118: :f118:

12. Cok güzel etkileyici bir yaziydi Sulfi emegine saglik :f40:

13. gerçekten çok anlamlı bir yazıydı.Atatürkü sevmeyenlere bir bilgide vermek istiyorum ..
    Saltanatın neredeyse bir fransız askeri önünde düğmesini ilikler hale geldiği dönemlerde ve bu yetmiyormuş gibi ingiliz fransız yunan askerine kurşun sıkanın kafir olacağını ilan eden müftülere Atatürk karşı çıkmıştır ne yapsaydı müftü söyledi diye odamı onbaşı mişelin karşısında esas duruşta bekleseydi.....

14. Daha önce okumamıştım ama okuyuncada şaşırmadım çünki ATATÜRK din düşmanı değildi öyle düşünenlerede bu yazı kapak olsun:f40:

emeğine sağlık Sulfi:f118: :f118:

15. Mustafa Kemal ATATÜRK

:f40: :f40: :f40: :f40: :f40: Bende hiç duymamıştım tskrlrSulfi:f40: :f40:

16. bu güzel ve anlamlı yazıyı bizlerle paylaştığın için tşk ler:f118: emeğine sağlıkk SULFİ:f118:

17. Anlamlı paylaşımın için teşekkürler Sulfi kimbilir bilemediğimiz daha neler vardır:f40: ellerine sağlık:f118: