Mustafa Kemal Atatürkün Tc.Kimlik Numarası

'Mustafa Kemal Atatürk' forumunda Wish tarafından 3 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Mustafa Kemal Atatürkün TC kimlik numarası ''10000000146'' Olarak belirlendi.

ANKARA, 29.05.2002

İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, MERNİS Projesi hakkında ANAP TBMM Grubu'na bilgi sundu.

Projenin 2002 sonunda tamamlanacağını kaydeden Atış, şimdiye kadar 125 milyon kişiye Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası verildiğini açıkladı.

Atış, sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Atatürk'e özel bir kimlik numarası verildiğini bildirerek, Atatürk'ün numarasının ''10000000146'' olarak belirlendiğini söyledi.

2. M.Kemal Atatürk

Onun numarası benim kalbimde

3. Teşekkürler canım bilmediğim bir şey daha öğrendim sayende, Atamızın nüfusunun Gaziantepe bağlı olduğunu bilmiyordum.Selanik doğumlu ama araştırdığım kadarıyla Fransızlara verilen mücadelede Antep'e Gazi ünvanı verildikten sonra Atatürk kendi isteğiyle kütüğünü Gaziantep'e kaydettirmiş.
    Ellerine sağlık WisH değerli bir paylaşım:f40:

4. gaziantepe bağlı olduğunu bende ilk kez duydum

5. Gördüğümde bir yanlışlık mı var aceba dedim olmadığını anlayıncada şaşkınlığına engel olamadım
    bilmediğim birşeyi daha öğrenmiş olmanın mutluluğu içindeyim teşekkürler canım :f118:

6. Bende bilmiyordumm.. Çok teşekkürler..

7. emeğine sağlık tşk ler WİSH bu güzel bilgiler için:f118:

8. Teseküler Wish cok güzel paylasim..

9. Bugün birşey daha öğrendim sayende
    Teşekkürler wish
    Emeğine sağlık.

10. bilmiyordum bende çok şaşırdımm gerçekten 1881 yılında tam günü bilinmesede
    selanikte doğıumlu yazar bütün kitaplarda çok ilginç,gerçekten
    tarih demek bazı bilgileri eksik veriyor anlamadım ,
    çok çok teşekkürlerrr,araştırcamm:f40:

11. çok değerli bir paylaşımdı emeğine sağlık arkadaşım Teşekkürler