Murat Boz Ne Zaman Ünlü Oldu

'Medya Bölümü' forumunda Yasemin tarafından 21 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

 1. Murat Boz Ne Zaman Nasıl Ünlü Oldu


  Murat Boz 7 Mart 1980 doğumludur..Şarkıcı Murat Boz, şarkı sözü yazarı ve bestecisidir. Murat Boz Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde doğdu, ilköğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşti. 1999'da Bilgi Üniversitesi Caz Bölümü'nü kazandı, 2003 yılında buradan mezun olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı bölümüne başladı. Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere, birçok sanatçıya albüm ve konserlerinde vokallik yaptı.

  [​IMG]

  Murat Boz İlk ve orta öğrenimini bu ilçede tamamladı, annesinin yönlendirmeleri sayesinde müziğe ilgi duymaya başladı.1995 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanarak İstanbul’a yerleşti. Bu yıllarda, Atatürk Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu gibi alanlarda çeşitli vokallikler yaptı.

  Murat Boz 1998'de Milliyet tarafından düzenlenen Liseler Arası Müzik ve Halk Oyunları Yarışması'nın birincisi oldu. 1999'da Bilgi Üniversitesi Caz Bölümü'nü kazandı, 2003 yılında buradan mezun olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı bölümüne başladı. 2001 yılında Tarkan'ın vokalistliğini yapmaya başladı. İlerleyen yıllarda Ajda Pekkan, Demet Sağıroğlu, Emel Müftüoğlu, Grup Hepsi, Hande Yener, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil, Nilüfer ve Shakira'nın da vokalistleri arasına ismini yazdırdı..2004 yılında, Nil Karaibrahimgil'in "Bronzlaşmak" klibinde rol alarak, ilk kez televizyon kanallarında yer almayı başardı.
   
Yükleniyor...
- Murat Zaman Ünlü Forum Tarih
Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam Murat Resimleri Popüler Diziler 8 Şubat 2012
1. Murat’ ın eski Türk veraset anlayışını terk etmesinin sebepleri neler olabilir Osmanlı Tarihi 7 Eylül 2016
I. Murat’ın eski Türk veraset anlayışını terk etmesinin sebepleri Osmanlı Tarihi 4 Eylül 2016
Alina boz Murat bozun neyi oluyor Magazin haberleri 22 Ocak 2015