Murada Kavuşma Duası

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Sitem tarafından 7 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. Murada Kavuşmak İçin Duâ


  Murada Kavuşmak İçin okunacak Duâ

  Bu duâyı müslümanlar, her zaman okumuşlar ve maksatlarına kavuşmuşlardır. Ancak, namaz kılmıyanın, haram işliyenin ve kalbi gafil olan ettiği duâdan tam netice alamaz.Ehl-i sünnet itikadında olmıyanın okuması faide vermez. Hak teâlâ, herşeyi bir sebep ile yaratmaktadır. Bir şeye kavuşmak istiyen, o şeyin sebebine yapışmalıdır. Rabbimiz, insana sıhhat, şifa vermek için, duâ etmeyi, sadaka vermeyi ve ilaç kullanmayı sebep yapmıştır.

  Kör bir zat gelip, “ Ya Resûlallah! Allahü teâlâya duâ et, gözlerim açılsın” dedi.

  Peygamber efendimiz de, ;

  “Kusursuz bir abdest al! Sonra, ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duâmı kabul et” duâsını okumasını söyledi. O da, abdest alıp duâ etti. Hemen gözleri açıldı.


  Murat için okunan dua

  Murâdlara nâil olmak için şu duâyı okumalıdır: “Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âl-i seyyidinâ Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min cemî’il ehvâl-i vel-âfât ve takdî lenâ bihâ cemî’al hâcât ve tütahhirünâ bihâ min cemi’isseyyiât ve terfe’unâ bihâ a’ledderecât ve tübelligunâ bihâ akselgâyât min cemî’il hayrât-i fil hayâti ve ba’del-memât.”  alıntı
   
Yükleniyor...
- Murada Kavuşma Duası Forum Tarih
Murada Kavuşmak İçin Okunacak Dua Dualar ve Faziletleri 8 Ağustos 2011
Murada Kavusmak İçin Duâ Dualar ve Faziletleri 30 Mayıs 2011
murada kavuşmak için dua Dualar ve Faziletleri 21 Şubat 2011
Suskunlar İbo'nun söylediği türkü sözü (bu dünyada ermezsen murada) Popüler Diziler 15 Kasım 2012