Muhteşem Yüzyıl kaldırılsın mı?

'Zaman Tüneli' forumunda Wish tarafından 14 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

?

Muhteşem Yüzyıl Dizisi kaldırılsın mı?

1. Evet Kaldırılsın

15 oy
    44.1%
  2. Hayır Kaldırılmasın

19 oy
    55.9%

1. [​IMG]

Yalan bir tarihle halkın kandırıldığını söyleyenlere katılıyor musunuz? Kanun-i Sultan Süleyman dönemini anlatan dizi sizce kaldırılmalı mı?

2. Ali

Ali

Evet Kaldırılsın :f196:

3. Sormaya bile gerek yok bence wish abla. Kesinlikle kaldırılmaLı:f196:

4. Film Düzeltilirse Kaldırılmasın Yoksa Kaldırılsın..

5. Yahu niye kaldırılsın güzelim film :) Ben Kaldırılmasın diyorum. Tabiki düzeltilmeli ama kaldırılmamalı.. :f40:

6. Zaten bulanmış zihinleri daha fazla bulandırmasın kaldırılsın bence... düzeltilmesi uzak bir ihtimal çünki :) Zamanında Abdülhamit düşerken diye bir film yapılmıştı onuda esefle kınamıştım sadece görsel açıdan Yıldız Sarayı ve şaşaası beni büyülemişti tarihten eser yoktu malesef :f106:

7. kesinlikle bu saçmalığa son verilmeli.....

8. Bence kaldırılmasın.Kaldırılacak o kadar çok program var ki.Önce şu evlilik programlarını temizlesinler ekranlardan.

9. Niye kaldırılsın ki milleti bulandıran nedir ben anlamadım ben diziyi izledim hiçte sakıncalı bulmadım..Anlatılanlar hoşumuza gitsin yada gitmesin Kanuni sultan süleyman çok büyük bir padişahtı bu gerçeği nasıl kabul ediyorsak kanuninin hayatında onun en büyük zafı olan hürremide ,hürremle arasındaki çatışma tarih belgelerinde bile yer alan mahidevranıda kabul etmeliyiz.

Bu bizim tarihimiz hoşumuza gitsin yada gitmesin.Tabiki eksik veya hatalı yöndeleride var ama bu dizi o zamanı dört dörtlükte anlatılması beklenemez..Tarihinizi bir diziyle öğrenecek değiliz heralde..Ortada bir gerçek var bu dizi daha başlarda gençleri osmanlı tarihi araştırmaya okumaya teşfik etti. 2 haftada kanuni sultan sülaymanın yada hürrem sultanın yada pargalı ibrahim paşanın hayatları internet aleminde hiç tıklanmadığı kadar tıklandı..Bence bu bile bir şeydir.

Ayrıcaaaa Aşkı mennu,fatmagülün suçu ne,kurtlar vadisi,ezel,küçük sırlar çokmu övünülecek diziler Türk toplum aile yapışına çok mu uygun ...:f196:

Kesinlikle kaldırılmasın ..:f84:

10. Bu dizi bizleri çok olumsuz etkiliyor.Bir osman lı padişahını kadınlara ve zevke düşkün gösteriyor.Bir kere kanuni akşam 9 da sütünü içer yatardı Kanuninin 3 hanımdan olan çocuklarını da leylekler getirdi..:f30:

11. Bizim dizicilerin 2011 yılında bile film,dizi konusunda yemeleri gereken 40 fırın ekmek var.Senaryo,kurgu,teknoloji vs vs hak getire;bütün bu tartışmaların öteside...
    Kapatılsı kapatılmasının ötesinde sonuçta dizi amacı olan kar elde etmeye ulaştı.Bir dizi yaptılar bir şekilde(?) ''Vay efendim nasıl böyle dizi olur ?'' tartışması başlatıldı...Dizi bedavadan reklamını yaptı...Ama bu dizi o kadar da uzun soluklu olmaz bana göre çünkü ne de olsa tarihle ilgili bir dizi çekiliyor ve kalkıp ta ''The Pasific '' klasında ve tadında bir dizi,Breaveheart tadında bir sinema filmi çekemeyecekleri için Kanuni dersin Harem dersin kafana göre anlatırsın,bir yerde tartışma çıkar ,tartışma büyür,reklamını yaparsın,kazanırsın çeker gidersin...

12. murpy35

murpy35 Yasaklı

Kaldırılsın kesinlikle

13. Hangi devirde yaşıyoruz anlamadım ki?
    Neden kaldırılmalı, onu da anlamadım.
    Yani Sultan Süleyman'ın hareminin olmadığı ve
    sadece nikahlı karısıyla birlikte yaşadığı mı söyleniyor?
    Tabiki hayır. Herkes de tarihin anlattığı kadarıyla yarım yamalak da
    olsa sultanların haremlerinin tıka basa hanımlarla dolu olduğunu biliyor.
    Ayrıca bugün, gününü gün edip bir çok farklı insanla ilişki yaşayan erkek
    veya kadınları çok yadırgamıyoruz da neden Sultan Süleyman'ın yaşantısı
    garip geliyor?
    Hatta helal olsun diyor ve alkışlıyorum sultanı..

Ayrıca, baldızını sevmiş, öbüründen ayrılmış, eniştesine kaçmış,
    eniştesinden hamile kalmış, aldırmış ve daha, bir sosyal yaşantıda
    olmaması gereken her türlü çirkinliği konu ederek gözler önüne sermiş
    bir "Yaprak Dökümü" yıllardır karşımızda olabiliyor da, neden
    "Muhteşem Yüzyıl"ın kaldırılıp kaldırılmaması gerektiğini
    tartışıyoruz, bunu da anlamadım..

14. bencede kaldırılsın

15. Dizi Düzeltildi Rtük O Muhteşem yüzyıla uyarı yaptığı için artık sahnelere biraz dikkat ediyorlar bence KALDIRILMAMALI

16. ya hep ylan kaldırılsın ktü örnek :mad:

17. Mutlaka kaldırılmalı kaldırılmasın diyenlere şaşıyorum birisi sizin dedeniz veya babanız hakkında böyle bir film yapsa napardınız çok merak ediyorum
    arkadaş ben atalarımın arkasından kötü konuşana bile tahammül edemem
    bu filmi yapanları çoooooook çooooooook kınıyorum

18. Tabiki kaldırılsın

19. bencede kaldırılsın

20. bencede kaldırılsın osamanlıyı dünya ya kötü bir şekilde gösteriyorlar