Muharrem Ayının Onuncu Günü Okunacak Dua

'İslami Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 9 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Muharrem Ayının Onuncu Günü Okunması tavsiye edilen dua aşağıdaki gibidir.Muharrem ayının onuncu gününde şu dua okunmalıdır:

Bismillahirrahmanirrahim.

Elhamdü lillahi rabbil alemin. Vessalatü vesselamü ala sey-yidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain. Allahümme entel ebediyyül kadimül hayyül kerimül hannanül mennan. Ve hazihi senetün cedidetün es’elüke fihel ismete mineşşeytanirra-cim. Vel-avne ala hazihin nefsil emmarati bis-sûi. Vel-iştiğale bi-ma yukarribüni ileyke. Ya zel-celali vel-ikram. Bi-rahmetike ya erhamer-rahimin, Ve sallallahü ala seyyidina Muhammedin vel ala alihi ve sahbihi ve ehl-i beytihi ecmain.

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Muharrem Ayının Onuncu Gününde Okunacak Duanın Anlamı:

Hamd, alemlerin rabbi olan Allah’a mahsustur. Salat ü selam da Peygamber Efendimize, ehl-i beytine ve bütün ashabına olsun. Ey Rabbim, sen ebedi, ezeli, hayy, kerim, hannan, mennansın. Bu gelen, yeni bir yıldır. Ya Rabbi, kovulmuş şeytanın şerrinden bu yıl muhafaza olmayı istiyorum. Ve içimde, bana kötülüğü emreden nefsimle mücadelemde senden yardım diliyorum. Beni sana yaklaştıracak meşguliyetleri bana nasib et, ey celal ve ikram sahibi Rabbim. Rahmetinle, ey Merhametlilerin en merhametlisi… Efendimiz Muhammed-sallallahu aleyhi ve sellem-’e, onun aline, ashabına ve bütün ehl-i beytine salat olsun..

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/muharrem-ayinin-onuncu-gununde-okunacak-dua-2944.jpg]muharrem-ayinin-onuncu-gununde-okunacak-dua-2944[/IMGALT]