Muhabbet kuşunu konuşturma yöntemleri

'Hayvanlar Alemi' forumunda Yasemin tarafından 10 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Muhabbet kularının bakımı aslına bakarsanız çok zor bir kafesin içinde ne istediğini bilmeidğiniz bir canlıyı bakmak cidden zor olsa gerek.Muhabbet kuşlarının konuşmasını sağlamak için en önemlisi çok fazla ilgili olmanız gerekiyor.Ben çok yakınımdan biliyorum kuzenim elinden bırakmazdı sürekli onunla konuşur ona birşeyler söylerrdi ve kuş kısa süre içersinde konuşmaya başladı.O seslendiğinde eve geldiğinde sanki geldiği anlıyormuş gibi ordan oraya uçuyor ve onu gördüğünde susmak bilmeden ötmeye başlıyor.Kısacası çok ilgi istediklerini biliyorum :f63:

Yavu muhabbet kuşlarını konuşturmak için ilk 2 yada 4 ay içeriisnde bu çabayı göstermelisiniz.Bu aylarda ilgi gösterirseniz konuşması için uğraşırsanız sonuç almanız kolaylaşacaktır.En iyi konuşturulan muhabbet kuşu yavru kuşlardır böyle bir düşünceniz varsa mutlaka alacağınız kul yavru olmalıdır.Erkek kuşlarda dişi kuşlarda konuşmayı kolayca öğrenebilirler fakat erkek kuşlar sözcük dağarcıklarına hep yeni kelimeler eklerler.Ve çok daha fazla kelime çıkartmaya başlarlar.