Muhabbet kuşun cinsiyetini nasıl anlarım?

Konusu 'Hayvanlar Hakkında Bilgi' forumundadır ve YAREN tarafından 3 Şubat 2011 başlatılmıştır.

  1. YAREN Üye

    muhabbet kuşunun cinsiyetini nasıl anlarız,muhabbet kuşunun cinsiyeti nasıl belli olur,muhabbet kuşunun cinsiyeti nasıl anlaşılır


    Muhabbet kuşun cinsiyetini nasıl anlarım?


    Başlangıçta bir çift kuş alınması evcilleştirme ve konuşmayı öğretmede bir takım konsantrasyon zorlukları çıkarabilmektedir. Öncelikle bir erkek yavru alınıp eğitildikten sonra yada 1 yaşına geldiğinde aynı şekilde bir dişi yavru alınması doğru olur. Dişi de yaşını doldurduktan sonra uyumlu bir çift oluştururlar. Muhabbet kuşlarının eş kabullenmede seçici oldukları göz ardı edilmemelidir.

    18 Gün içinde yumurtadan çıkan yavru muhabbet kuşlarının cinsiyetlerini ayırt etmek oldukça zordur. Bu dönemde yem yiyemeyen yavruları yaklaşık 1 ay süreyle anneleri bakar. bu süre içinde yine anneleri yavrulara yemek yemenin yanı sıra uçmak gibi yavrular için pek çok önemli alışkanlığı da öğretir. Yavrular büyüdükçe burunlarının üstünde bulunan ve önceleri beyaz olan burun eti bazı yavrularda mavi renk almaya başlar ki bu yavrularda cinsiyetlerinin ayırımında oldukça önemlidir. Renk değişikliği olan yavrular erkek yavrulardır.


Benzer konu başlıkları: Muhabbet kuşun
Forum Başlık Tarih
Hayvanlar Hakkında Bilgi Muhabbet Kuşunu Konuşturmak İçin Ne Yapmalıyız 10 Ekim 2013
Hayvanlar Hakkında Bilgi muhabbet kuşunun cinsiyetini nasıl öğreniriz 1 Haziran 2013
Hayvanlar Hakkında Bilgi Muhabbet kuşuna konuşmayı öğretmek 7 Şubat 2012
Sorun Cevaplayalım Yumurtlayan muhabbet kuşunun bakımı nasıl yapılır? 23 Ocak 2012
Hayvanlar Hakkında Bilgi Muhabbet kuşunun bakımı nasıl yapılır? 3 Ocak 2012