Muhabbet kuşun cinsiyetini nasıl anlarım?

'Hayvanlar Alemi' forumunda YAREN tarafından 3 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

  1. muhabbet kuşunun cinsiyetini nasıl anlarız,muhabbet kuşunun cinsiyeti nasıl belli olur,muhabbet kuşunun cinsiyeti nasıl anlaşılır


    Muhabbet kuşun cinsiyetini nasıl anlarım?


    Başlangıçta bir çift kuş alınması evcilleştirme ve konuşmayı öğretmede bir takım konsantrasyon zorlukları çıkarabilmektedir. Öncelikle bir erkek yavru alınıp eğitildikten sonra yada 1 yaşına geldiğinde aynı şekilde bir dişi yavru alınması doğru olur. Dişi de yaşını doldurduktan sonra uyumlu bir çift oluştururlar. Muhabbet kuşlarının eş kabullenmede seçici oldukları göz ardı edilmemelidir.

    18 Gün içinde yumurtadan çıkan yavru muhabbet kuşlarının cinsiyetlerini ayırt etmek oldukça zordur. Bu dönemde yem yiyemeyen yavruları yaklaşık 1 ay süreyle anneleri bakar. bu süre içinde yine anneleri yavrulara yemek yemenin yanı sıra uçmak gibi yavrular için pek çok önemli alışkanlığı da öğretir. Yavrular büyüdükçe burunlarının üstünde bulunan ve önceleri beyaz olan burun eti bazı yavrularda mavi renk almaya başlar ki bu yavrularda cinsiyetlerinin ayırımında oldukça önemlidir. Renk değişikliği olan yavrular erkek yavrulardır.
     
Yükleniyor...
- Muhabbet kuşun cinsiyetini Forum Tarih
muhabbet kuşunun cinsiyetini nasıl öğreniriz Hayvanlar Alemi 1 Haziran 2013
Muhabbet kuşunu konuşturmak için ne yapılmalı Hayvanlar Alemi 25 Haziran 2015
Muhabbet kuşunun kolay söyleyebileceği kelimeler Hayvanlar Alemi 6 Nisan 2015
Muhabbet kuşunu konuşturma yöntemleri Hayvanlar Alemi 10 Ekim 2013