Muhabbet Kuşu Yavrusu Yumurtadan Kaç Günde Çıkar

'Hayvanlar Alemi' forumunda Yasemin tarafından 30 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Muhabbet Kuşlarının yavruları yumurtadan ne kadar zamanda çıkar bu konuyla ilgili kısa bilgiler hazırladık sizlere.Bu konuyla ilgileniyorsanız aşağıda paylaşacağımız bilgiler oldukça işinize yarıyacak arkadaşlar :f63:

Muhabbet kuşları, bir sene içerisinde birkaç defa kuluçkaya yatıp yavru verebilmektedirler.Ayrıca 9 aylık olduklarında olgunluğa erişmektedirler muhabbet kuşları bu dönemden başlayarak üretilebilirler. Bir dişi Muhabbet kuşu 5 sene süreyle yavrulayabilmektedir.Bir muhabbet kuşundaki ürem 4-6 yumurta verirler ve kuluçka süreleri 19 gün kadardır kuluçkaya yalnız dişi kuşlar yatarlar.

Kuluçkaya yatan dişi kuşlar özellikle yumurtladıktan sonra yuvasına bakılmasından, kendisi yada eşi ile ilgilenil mesinden, kafes yada yuvasının yer değiştirilmesinden hoşlanmazlar. Yavrular yumurtlama sırasında uygun olarak, 2'şer gün aralıklarla yumurtadan çıkarlar.

2. Benim 6 tane yumurtam var bugün 20. Gün yumurtadan çıkmadı bide erkek olan da yumurtalara bazen yatıyo yumurta ne zaman çıkar?

3. yumurta boş benimde aynısı şuan başım da

4. Merhaba dişi kuşum yumurtlayalı 2 gün oldu ama kuluçkaya yatmıyor acaba bir sorun mu var ya da biz mi bir şeyi yanlış yapıyoruz ? cevaplarsanız çok mutlu olurum.

5. yumurtaları tamamını yumurtladıktan sonra kuluçkaya yatarlar

6. 5 yumurta var 21. Gün oldu çıkmadı ama hala yatıyor yavru cikarmi

7. meraba yumurta bazen gününde doğmaya bilir kuşu sik rahatsiz ediyorsun galiba endişelenme sakin yuvanin yada kafesin yerini değiştirme dişi rahatsiz olur kuşunu uzaktan takip et yem ve suyunu sürekli takip et bu arada kuşa yumurta haşla kabuğuyla birlikte kir havuç ez bir tabağa koy kuşlarin kafesine koy görüşürüz:);):);)

8. BU ARADA BU SİZİN İLK YUMURTANIZMI ACABA

9. Arkadaşlar Kuşun Yumurtadan Çıkması İçin Vitamine İhtiyacı Var Yoksa Kendileri Kırıyorlar Ayrıca Kuluçga Yatmamasının Nedeni
    1 Sebep Yuvalık Olmaması
    2Sebep Yuvalık Varsa İçine Münkün Olduğunca Pamuk Koymayın Kuşunuz Un Tırnakları Kopabilir
    Talaş Koymanızı Tavsiye Ederim Yakınlarda Bir Kuşcu Varsa Gidip Damla Vitamin Almalısız Suyuna 3 İle 4 Damla Katarsanız Yumurta Nın Oluşumu Başarılı Bir Şekilde Olur. Ve Yavrular Sağlıklı Bi Biçimde Yaşarlar

10. ya benim kuşumun 5 tane yumurtası vardı 1'ini yedi ve 4 tane kaldı. 4 tanesi 22 gündür kuluçkada ne yapmalıyım sizce o kalan tane yumurta boşmudur?

11. Benim kuşlar yumurtaları 3 hafta oldu ama daha yavru çıkmadı bide yumurtalar dıskı.yapısmıs kabuklarını siz yumurtalıga.ne koyuyorsunuz talaş koymuştum geri cıkarttılar

12. meraba arkadaşlar bana yardımcı olabilirseniz sevinilim benim muhabbet kuşları yumurta yaptı ve 20 gün oldu hala çıkmadı içlerine baktım boş degil hepside yavru oluşmuş ve damarcıklar var ve kuşlarım ingiliz

13. meraba arkadaşlar bana yardımcı olabilirmisiniz

14. Benim kuşum bugün 20 gün oldu ama daha çıkarmadı ne yapmam lazım

15. Ya yirmi gündür yumurtaya yatmış ama daha çıkarmadı

16. arkadaslar yaklasik 100 e yakin yavru aldim 19 gunu gecen hic yumurta olmadi yumurtaya tarih atiyorum eger geciyorsa mutlak bir sorun var demektir 21 gunden sonra tabi
    ilgilenmeyin fazla kulucka doneminde yem ve su haricinde vitamin falan filan hepsi hikaye
    asidi alinmis soda verin bazen yeterli olacaktir
    sormak istediginiz bir sey olursa mesaj atin yardimci olurum elimden geldigi kadariyla ...

17. Benim kuşum 20 gün oldu yumurta yapalı ama yavrular cıkmadı yardım edin

18. eger bugunde cikmadiysa sorun var mutlak bos yada dollenmemistir uzucu bor durum fener ile kontrol et azicik siyahlik yada bos sariysa bosuna bekleme

19. Slm benim muhabet kusum yumurta yapti 4 birini yedi 3 kaldi 24 gun oldu yapsli surekli kuluçkada yem icin cikiyo sadece yavruyu cikarmarmaf ne yapmalıyım yardim lutfen rahatsiz etmiyoruz çok beklemek gerekiyormu?

20. arkadaslar benim kusum 1 kasımdan beri cıkarmıyor ne yapmam lazım bu arda yumurtası kırmızı gibi bisey olmus arkadasım diyorki: ''yumurtalar kırmızı ıse zehırlıdır benım kusum 9 tane yumurata yaptı bos cıkan odu ve kırmızılar çıktı kurbaga gibi dogdu diyorARKADASIM ''
    simdi benim kusa cıft aldım arkadaslar tanıstılar yuvalık aldım erkek kactı yeni erkek aldım tuhaf bır durum var

LUTFEN YARDIM EDİN(MESAJ ATIN)