Muhabbet Kuşu Tırnak Kesimi Nasıl Yapılır

'Hayvanlar Alemi' forumunda Yasemin tarafından 16 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

  1. Muhabbet kuşu bakımı aslında diğer evcil hayvanların bakımındna çok daha kolay gibi gelir fakat oldukça hassas bakımı vardır aslında.Örneğin konu başlığımıda olduğu gibi Muhabbet kuşlarının tırnak kesimi nasıl yapılır.Muhabbet kuşu tırnakları ne ile kesilir konuyla ilgili sizlere bilinmesi gerekenleri kısa bir yazı ile aktarmaya çalışacağız.

    Muhabbet kuşunuzun tırnaklarını kesmezseniz, muhabbet kuşunuzun tünemesi zorlaşır veya perdelere kafesindeki tüllere takılabilir ve kuşunuz yaralanabilir.Bu nedenle muhabbet kuşlarınızın tırnakları uzadıkca kesilmelidir.

    Muhabbet kuşu tırnak kesiminde dikkat etmeniz nokta ağzı keskin bir tırnak makası kullanmak ve sadece kuşun tırnak uçlarından oval şekilde kesmeniz gerekmelidir.Ayrıca muhabbet kuşunuzun tırnaklarını çok derin keserseniz, kılcal damarların olduğu bölgeye zarar verebilir, muhabbet kuşunuzun ayağının yaralanmasına neden olabilirsiniz. Son olarak muhabbet kuşunuzu korkutmadan bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/muhabbet-kusu-tirnak-kesimi-43454.jpeg]muhabbet-kusu-tirnak-kesimi-43454[/IMGALT]
     
Yükleniyor...
- Muhabbet Kuşu Tırnak Forum Tarih
Muhabbet Kuşu Tırnak Bakımı Hayvanlar Alemi 13 Mayıs 2010
Muhabbet Kuşu Tırnak Kesimi Hayvanlar Alemi 12 Mayıs 2010
Muhabbet kuşunu konuşturmak için ne yapılmalı Hayvanlar Alemi 25 Haziran 2015
Muhabbet kuşunun kolay söyleyebileceği kelimeler Hayvanlar Alemi 6 Nisan 2015