Muhabbet Kuşu Eğitimi

'Hayvanlar Alemi' forumunda SümbüL tarafından 7 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. bakimi
    egitim
    evcillestirme
    hayvan
    muhabbet kusu
    ozellikleri
    yavru
    mıhabbet kuşları
    muhabbet kuşu eğitimi

Muhabbet kuşunu aldınız eve geldiniz kafesine koydunuz ve hemen oynamasını , konuşmasını , ötmesini beklemeyin yani evine ve ortama biraz alışmasını bekleyin zaten sürekli ilgilenirseniz onunla konuşursanız ani hareketler ve ani sesler çıkararak korkutmassanız sevgiyle yaklaşırsanız zaman içerisinde size alıştığını dışarıdan içeri girdiğinizde sizi görüp kafese tırmandığını göreceksiniz

Sakin sakin konuşup güven verirseniz onun güvenini kazanırsınız sakın elinizle falan tutmayın çünkü bunu hiç sevmezler bir anda aranızdaki her şey biter :) zaten tutarsanız görüceksinizki elinizi ısırmaya başlıcaktır.

Belirli bir süre kafeste geçtikten sonra size alıştıktan sonra isterseniz kafes dışınada salabilirsiniz ama tabiki camları kapıları kapatmayı unutmayın yoksa bilmedende olsa kaçabilir zaten saldığınızda panik yapıp bir süre uçucak havada duvarlara çarpmamasına dikkat edin bir yere konduğunda yanına gidebilirsiniz korkutmadan zaten bir kaç kez saldıktan sonra dışarısına alışacaktır ve direk istediği yere konucaktır

Omzunuza konabilir başınıza konabilir

Tabiki kapıları camları kapatmanın yanında başka önlemlerde almalısınız

örneğin başka bir hayvan olmamalı kedi köpek gibi sıcak soba tarzı birşey olmamalı vb kuşa zarar vericek şeyler olmamalı

Birde muhabbet kuşlarının gözleri karanlıkta pek görmez

2. Cevap: Muhabbet Kuşu Eğitimi

yavru muhabbet kuşu aldım ilk aldığım zaman uçuyordu şimdi uçamıyor kafesten elime alıp bırakıyorum yere düşüyor sebebi nedir

3. Cevap: Muhabbet Kuşu Eğitimi

kuyruğundan bir kuçuk parça kesin ve 1 ay sonra daha fazla uçar

4. Cevap: Muhabbet Kuşu Eğitimi

bisim iki kuş var ama 1 yıldır konuşmuyor

5. muhabbet kuşum yavru ilk gün çok sakindi sadece kenarlara gidip dururdu ama şimdi kafesin her yerini kemirip duruyor çok hareketli yemlerini dağıtıyor kendini yem kabına sokup sıkışıyor. yardım edin kuş erkek.