Muhabbet kuşu bakımı

'Hayvanlar Alemi' forumunda Bloom tarafından 19 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Muhabbet kuşunu aldınız eve geldiniz kafesine koydunuz ve hemen oynamasını , konuşmasını , ötmesini beklemeyin yani evine ve ortama biraz alışmasını bekleyin zaten sürekli ilgilenirseniz onunla konuşursanız ani hareketler ve ani sesler çıkararak korkutmassanız sevgiyle yaklaşırsanız zaman içerisinde size alıştığını dışarıdan içeri girdiğinizde sizi görüp kafese tırmandığını göreceksiniz

Sakin sakin konuşup güven verirseniz onun güvenini kazanırsınız sakın elinizle falan tutmayın çünkü bunu hiç sevmezler bir anda aranızdaki her şey biter :) zaten tutarsanız görüceksinizki elinizi ısırmaya başlıcaktır.

Belirli bir süre kafeste geçtikten sonra size alıştıktan sonra isterseniz kafes dışınada salabilirsiniz ama tabiki camları kapıları kapatmayı unutmayın yoksa bilmedende olsa kaçabilir zaten saldığınızda panik yapıp bir süre uçucak havada duvarlara çarpmamasına dikkat edin bir yere konduğunda yanına gidebilirsiniz korkutmadan zaten bir kaç kez saldıktan sonra dışarısına alışacaktır ve direk istediği yere konucaktır

Omzunuza konabilir başınıza konabilir

Tabiki kapıları camları kapatmanın yanında başka önlemlerde almalısınız

örneğin başka bir hayvan olmamalı kedi köpek gibi sıcak soba tarzı birşey olmamalı vb kuşa zarar vericek şeyler olmamalı

Birde muhabbet kuşlarının gözleri karanlıkta pek görmez zaten hafif karanlıkta izlemelisiniz kuşu nasılda sağa sola bakıyor görmeye çalışıyor çok komik bir görüntü çıkıyor ortaya :) yani görmesi için ışık lazım

2. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

Melisa karne hediyesi muhabbet kuşu giremez eve söyleyimde hiç heveslenme :f20::f84::f196:

3. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

Patron konuştu Melisa...Biraz daha ısrar ve baskı işini halledebilir :D

4. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

Pardusssss Melisa'dan çok senin yardıma ihtiyacın var gibi uzaktan yardım yollasana :D

5. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

Göreyim seni MELİSA...Şöyle aniden bir ağlama tribine gir ve susma ;):)

6. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

Niye ağlıyomuşş yaa ağlamasınn kıyamam:f9: bi kuş için dökmesin gözyaşlarını:(Sende kızı gaza getirme Pardus abi aaa:f84:

7. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

Valla ben babamdan isticemmm :)

8. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

Bravo MELİSA ..Melisa çözümü buldu..Kendisini tebrik ediyorum :DDDDDD

9. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

Evde muhabbet kuşu, balık birde minik, minicik, ufacık melisa besliyorummmmmmm birde muhabbet kuşu çekemem
    bana acil ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden özel oda ayırtın :f196::f196:

10. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

Annen haklı melisacığım bence köpek istemen daha yerinde bir karar olur zaten kuşunuz varmış:)

11. dila_

dila_ Yasaklı

Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

ben muhabbet kuşu besliyorum hemde 4 tane bakımında fazla bakılacak birşey yok sadce onu kendinize alıştırmanız
    şunu söylüyeyimki ben korkmadan muhabbet kuşlarımla balkona çıkabilrim

12. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

En iyisi ama annen izin vermiyosu sen okulda olunca annen çekecek onun sesini valla sen okuldayken öldürür :):):)

13. dila_

dila_ Yasaklı

o kadarda cani değildir

14. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

neden yeğenimi tehdit ediyorsun:f196::f196:

15. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

Daha önce Muhabbet kusu beslemiştim. Çok zevkLi :)

16. dila_

dila_ Yasaklı

yürü be disko amca

17. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

Kim tutar seni :):)

18. Cevap: Muhabbet kuşu bakımı

melisacım bende kanarya besliyorum çok zahmetli boşver bence gazete kağıdından zehirlenmiş 2 hafta tedavi gördü:(

19. Hos muhabbetler
    Arkadaslar simdi 5 cift kus var salma bakimli es karisimini engelemek icin sozlu olarak komuta nasil alicaklar sikayetim bundan oturu..tsk ilgilenirseniz..