Muhabbet kuşları neden çiftleşmez

'Genel Türk Tarihi' forumunda Misafir tarafından 31 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. muhabbetlerim neden çiftleşmiyor ikisinide aynı anda aldım 1 yaşına girecekler ama ne yuvalığa giriyorlar nede dişi olan çok yanına yaklaştırmıyor neden acaba ne yapmam gerekli

2. Cevap: Muhabbet kuşları neden çiftleşmez

Muhabbet kuşlarının bulunduğu ortam sessiz , sakin bir ortam olmalıdır. Kafesleri ideal bir genişlikte ve içinde ayna olmamalıdır ki çift yabancılık hissine kapılmasın.Muhabbet kuşları yanyana geldiği günden başlayıp ilk 6 ay sonra net olarak çiftleşir fakat çiftleşmesi için ortamın sessiz , kafesinin ideal ve rahatsız edilmeyecek yerde bulunması şarttır.

3. Cevap: Muhabbet kuşları neden çiftleşmez

gerçekten bendede aynı durum var dişi pek yaklaştırmıyor yanına erkeğe hep vuruyor ama bazen öpüşüyorlar ne yapmalıyım dişi 7 aylık erkekte 10 aylık ne zaman çiftleşirler?

4. Cevap: Muhabbet kuşları neden çiftleşmez

Ben kuslarımı cift olarak aldım bir birleriyle cok iyi anlasiyolar eve getireli 1 hafta oldu hiç çiftlesmediler

5. Cevap: Muhabbet kuşları neden çiftleşmez

kızıştırıcı tohumlar var onlardan kullanın çift tutan kuslar yuzde doksan yumurta verirler. ortamı ıyı ayarlayın. sıcaklık 15 ila 20 derece olmalı oda nemli olmalı. yuvalıkların ahşaptan olması gerekir. haşlanmıs yumurta rendelenmiş havuc gıbı karısımlarda ıyı olacaktır. ayrıca dişi kuş yumurta yapmak için kalsiyuma ihtiyac duyar. kalsiyum ihtiyacı hazırlanan mamalara yumurta kabuklarının minik parcalar halınde karıştıralarak şağlanabilir.

6. Cevap: Muhabbet kuşları neden çiftleşmez

arkadaşım bende ıkı sene boyunca cıft myhabbet besledım kullanmadıgım yem mama vıtamın kalmadı yınede cıftleşmedıler sessız odaya koydum yınede olmadı butun formları okudum hepsını uyguladım yınede olmadı en sonunda gıttım kuş satana hazır yumurtalı bır cıft muhabbet kuşu aldım dıgerlerını satamadım kıyamadım getırdıgım kuşları bır metre arayla yanyana koydum 4 gün sonra hazır aldıgım kuşların 6 tane yavrusu cıktı onlarla ılgılenırken dıgerlerıyle ılgılenemedım sadece yem su verdım 1 ay sonra bır bakdımkı eskı kuşlarımında 6 tane yavrusu olmuş şaşırdım iyice düşündüğümde kuşların yenı gelen kuşları resmen kıskandıgını ve yavru yapdıklarını farkettım yani ne kadar vıtamın verırsen ver ne yaparsan yap kuşlarında diger kuşları gorup cıftleştırmek en kısa yol ya git sende hazır yumurtası olan kuş al yada olan yere gotur ınan farkı anlarsın

7. Cevap: Muhabbet kuşları neden çiftleşmez

Bnde 2cift muhabbet kusu var.bir cifti erkek disi mukemmel anlasiyolar ve tam bir sevgili birbirlerine.kafesim oldukca buyuk genis.yem konusunda en iyi yemlri nijer tohumuyla karisik kullaniyorum.sularina damla vitamin(avisol) kullniorum.tahta yuvaliklarida var.disi arada bir giriyor tahta yuvaligin icini kemiriyo talas olmus ici.erkek cok hareketli ve disiyle surekli kur icnde.fakat erkek yuvanin tunegine konuyo iceri girmiyor.bir turlu ciftlesemediler.kafesim normal kullndigimz oturma odasinin tenha bir kosesinde duruyor.ciftlesmeleri icin unuttgum veya yanls uygulamada bulundugum bir husus varsa bilgilndiren olursa sevinirim.simdiden tesekkurler..

8. Cevap: Muhabbet kuşları neden çiftleşmez

benim muhabbet kuşlarımaldığımdan beri ö p ü şü yorlar ama hala çiftleşmediler benim napmam gerek yavalıklarıda var içine geliyorlar durmadan ama çiftleşmiyorlar

9. Cevap: benim kuşum neden çiftleşmiyor

benim kuşlarım 1 senedir çiftleşmiyor.Ama dişi olan tüy dökümü var erkekte yok.lütfen cevap verin.durumu acilmi

10. Cevap: Muhabbet kuşları neden çiftleşmez

bakın kuşların varsa onlar çiftleşmiyor ise(yada sanıyorsanız).onlar siz görmeden akşamları çiftleşir dişi olan yuvaya giriyor ise içine saman gibi bir şeyler koyun o onları düzenler yumurtluyacak duruma getirir.ondan sonra dogurur.dogurdugunda sakın yumurtalara çok ellemeyip bakmayın çünkü yumurtayı parçalıyabilir(erkek).fakat bir çiftleşme yoksa bunu bende b,lm,yorum :D.beni dinlediginiz içn saolun :)

11. Cevap: Muhabbet kuşları neden çiftleşmez

bende 2 çift kuş aldım aldımdan beri öpüşüyorlar ama hala bi yavrusunu alamadım dişi ara sıra yuvaya giriyor ama hiçbişiy yok öteki çiftte hiç öpüşmüyolar alalaı 1 hafta oldu daha alışamadılar herhalde birbirilerine yemlijklerinede özel birşey kulanmıyorum gaga taşı var 2 sindede ama halaa çiftleşmediler

12. benim mubişlerimde sürekli öpüşüyorlar öpüşmeye 4 gün önce başladılar hatta dişi kuş yuvalığa girdi ilk defa ama yemek yerken erkeği dövüyo

13. Benim muhabbet kuşları da çiftleşmiyorlar. Hepimiz aynı dertten muzdaripiz anlaşılan. Lan her türlü ortamı hazırlıyoruz, başbaşa bırakıyoruz yine çiftleşmiyorlar. Sonuçta hayvansınız kardeşim. Ne ahlak kuralınız var ne toplum baskısı, rahatsınız bizden. istediğiniz zaman istediğiniz gibi fingirdeyip halvet edebilirsiniz. yapacağınız 2 yavru onu bile bize çok görüyorsunuz be. ortam beğenmiyorlar bide yahu. ortalığa .... batırıyorlar, temizliyorum. cebimde az para olsa bunlara yem alıyorum aç bırakmıyorum. yedikleri önünde yemedikleri ardında. ne kira var ne de fatura. dert yok tasa yok kaygı yok. ama hala çiftleşmediler. 6 ay oldu, tık yok.
    arkadaşın kuşları kıskandırma yöntemi bana mantıklı geldi. 3 ay daha bekleyip, yavru vermezlerse kuşçuya verecem orda çiftleşsinler artık.

14. Benimde dişi 1.5 yasinda erkek 1 yasinda olan kuşum var temmuz ayinin basindan beri beraberler kendileri bi kafese girdiler zorlamadim kafes gayet uygun kizistiri yemleri falan herseyini veriyorum odamda duruyolar aksama kadar okuldayim sessiz ortam rahatsiz etmiyorum son 1 aydir da yavrulama kabina giriyolar ama öpüşmekten başka bişe yapmiyolar nerden yavrulamiyolar

15. benim 3 tane kuşum var 1 dişi 2 erkek var 3 yıldan beli çifleşmiyor ne yapmam gerekiyor

16. Ben bir erkek bir dısi muhabbet kuşu aldım es tutmadilar hep beraber yanyana duruyorlar kafeste fazla hareket de etmiyorlar saldığında biri nereye gidiyorsa diğerinde yanına gidiyor fakat ne bi öpüşme var ne tüylerini düzeltme var ikisinde de dişinin ceresi kahverengiydi smdi beyaz mavi rengine dönüyor bir turlu es tutmadilar bir buçuk aydır ayni kafesteler ne yapabilirim

17. Arkadaşlar erkeği veya kızı ayırın 13 gün ayrı kafeslerde kalsınlar ve yuvalık kızın kaldığı kafeste olsun 13 ,günden sonra erkeği kızın yanına koyun hemen anında o an çiftleşirler

18. Bende bir çift Jumbo var Dişi istiyor ama erkek dişiden kaçıyor sorun ne olabilir ya da ne yapabilirim birbirlerine kusuyorlar ayrıca Eş olduklarından eminim

19. azdırıcı yemler var kızıştırıcı olarak geçer ver çifleşirler

20. Muhabbet kuşlarının çiftleşmesinin aralarındaki ırk farkıyla bi ilgisi varmı acaba ?