MSN'de bizi engelleyenleri görmek

'Sosyal Medya' forumunda HazaN tarafından 28 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. Sizi engellendiginden süphelendiginiz kisiye sağ tiklayin
    >>>görünüm>>>profil>>> "profil ayrintilarini göster" >>> Engelleyen kisinin fotosu görünüyorsa engellememistir. Fotosu görünmüyorsa engellemistir.

Nasıl yani :f73: diyorsanız birde şöyle anlatalım :f63:

2 tane msn adresi ile test edeceğiz.
    Burada 2 tane msn adresimiz var bir tanesi çevrimiçi
    diğeri de çevrimdışı.

mesela bir kişiden şüpheleniyorsunuz acaba msn adresimi engelledi mi diye...
    şimdi sizi engellememiş birini öğreneceğiz.

gördüğünüz gibi ;
    bir msn adresim çevrimiçi , diğeri çevrimdışı.
    ve kendimi engellemediğim görünüyor. Ama tabiki biz bunu bilmiyoruz... Şimdi şüpheleniyoruz acaba kendimi engelledim mi engellemedim mi? :f40:

Şüphelendiğimiz msn adresinin üzerine sağ tıklayıp görünüm ordanda profil ayarlarına gidiyoruz.

Resimde "profil ayrıntılarını göster" bunu tıklıyoruz ve karşımıza bu sayfa çıkıyor.

Şimdi geldik önemli kısma buradaki "web görünümü" her zaman görünür yani biri sizi engellese de engellemesede web görünümü burda vardır .. web görünümünün altında "messenger görünümü" gördük bunun anlamı bu kişi yani bizi engellememiş.
    demekki burada "messenger görünümü" gördüğümüz zaman engellenmediğimizi anlıyoruz...

Biri Bizi Engellemiş...

Resimde görüldüğü gibi kendimi engelledim :f30:
    Şimdi sıra geldi bunu nasıl anlayacağız.
    Yine diğer msn adresim üzerinde kendimi engellediğim ismin üzerine sağ tıklıyoruz ve görünüm ordanda profil deyip sayfaya gidiyoruz...

Şimdi sayfaya gittik ve gene "profil ayrıntılanı göster" diyoruz,

Ve sonrasında bakıyoruz
    acaba bunda da messenger görünümü çıkıyor mu diye...

Gördüğümüz gibi messenger görünümü görünmüyor
    bu kişi bizi engellemiş demektir...
    Anlatılanlar %100 oluyor. Yani şu an için hiç bir yanılma payı yok
    denedim ispatladım ama üzülmedim çünkü denemeydi umarım kimse bizi engelleyip üzmez :f106:

2. Hımm.. evet denedim test ettim.
    Teşekkürler Hazan ellerine sağlık.Gerçi çok önemli de değil beni engelleyen kendi kaybı derim geçerim;) :
    Yinede bilmekte fayda var bazen ihtiyaç duyulabilir:f40:

3. Yaa resim koyulmamışsa..şu bizim msn adamımız varsa hep.

4. Yahu bütün forum beni engellemiş sen bile hazan.....:f196:

Arkadaşım ya bunda bir yalnışlık var yada benim msn den kaynaklanıyor yada gercekten herkez tarafından engellenmişim......:f106: :f106:

5. Emeğine sağlık Hazan
    Paylaşım için teşekkürler
    :)bide msn plus ım olsa denicemde yok malesef.

6. Anaaaaa benimde yokkkk demekki ondan öyle çıkmış saol arkadaşımmm ..:) :)

7. Öncelikle şunu söyleyeyim msn plus olması şart değil bu uygulama için :f30:
    normal msn si olan herkes deneyebilir hata verdiğini görmedim
    görürsem burda sizinle hemen paylaşırım arkadaşlar :f40:

tabi engelleyeninde canına okurum :f66:

Gelelim mevsimin sorusuna Mevsimcim profil ayrıntılarını göster dediğin zaman alt alta iki tane görüntü çıkıyor bunlardan bir tanesi bizim mavi adam diğeri kullanıcının resmi bu durumda engellenmemişsin
    ama orda birtek resim çıkarsa ve bu mavi adam olursa o zaman karşı taraf seni engellemiş demek oluyor ;) :

8. hazannnnn enegellerse engeller niye bide bunu öğretiyosun ya insanlar kapalı der oturur miletin içine kurt düşürme bırak :)

9. :f30: :f30: :f30:
    attıktan sonra bende pişman oldum sormayın Meral hanım
    hatamı ettim yoksa yaaaa :f106:

10. Hazan' ım valla bana göre degil, hiç böyle uzun zahmetlere giremem, merak etmem..

Engellemişse keyfi bilir der çekilirim :f63:

Yaw! Engellemişse gördügümde gidip beni ne olur aç mı diyecem :f106: :f106: :f106:

İşin şaka tarafı bu tabii..

Valla Süper anlatım. Merak edenler için güzel bir bilgilendirme :f40: Teşekkürler :f118: :f118:

11. Ya bende bir eklenti vardi msn icin tüm bunlari cok basit hale getiren,

du bakim bulabilirsem eklerim. :f63:

Karsindakinin resmini, kimligini falanda calabiliyordu program. :f106:

Ellerine saglik Hazan, tsk.ler
    :f40:

12. Cossack o programı bulmaya azimliysen önce beni sil yav msn listesinden :f30:
    sonrasında kurarsın programı anlaştık mı:f40: