MSN Şifremi Unuttum

'Sosyal Medya' forumunda Büsra tarafından 3 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. MSN Şifremi Unuttum
    MSN Şifremi nasıl değişirim ?
    Hotmail şifremi unuttum
    Şifremi nasıl değişebilirim ?

Hotmail şifrenizi unuttuysanız, Hotmail’e kayıt olurken sizden istenen gizli sorunun cevabını biliyor olmalısınız.

Öncelikle, Hotmail ana sayfada yer alan, “Forgot your password” linkine tıklayın.
    Açılacak sayfada, aşağıdaki gibi boş yerleri doldurun ve continue düğmesine tıklayın.
    Yeni bir sayfa açılır. Aşağıda işaretli olan linke tıklamalısınız.

Sıra geldi, gizli sorunun cevabını vermeye! Öncelikle country’den bulunduğunuz ülkeyi seçin. Türkiye’yi seçerseniz, aşağıdaki gibi bir durum söz konusu olur. Sizden sadece, Hotmail’e kayıt olurken seçtiğiniz soru sorulacak ve cevabı istenecek. Bu sorunun cevabını bilmiyorsanız, Hotmail hesabınızı geri almanız çok zor olur!

Aşağıdaki gibi, bir ekran gelir. Örneğin, benim hesabımdaki soru, “Mother’s birthplace”, yani anne doğum yeri.
    Sorunun cevabını aşağıya yazıp, continue düğmesine tıkladığım anda, yeni şifre oluşturmak için ekran gelir. Buraya, aşağıdaki gibi istemiş olduğunuz yeni şifreyi girin.
    Eğer işleminizi doğru olarak yaptıysanız, aşağıdaki gibi bir yazı gelecektir.
    Böylece, eski parolayı sıfırlayıp, yeni parola oluşturmuş oldunuz. Artık, Hotmail hesabınıza yeni şifrenizle girebilirsiniz

Alıntı..