Msn listesinde sizi engelleyenleri gösteren program

'Sosyal Medya' forumunda HazaN tarafından 17 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. D Msn Messenger

Sizi listesinden silenleri veya listesine kabul etmeyenleri gösterir.

Sizi BLOCK yapanları hiç bir program veya siteye gerek kalmadan kendi menüsünde tarar ve gösterir. +Birisi sizin nickinizi tıkladığı anda ( kim bu diye bile olsa ) yazmadığı halde sayfayı açar ve bu kişi sizin avatar kontrolünüzü yapıyor diye uyarır.

Çoklu adres girişi yapabilirsiniz, mesela aynı anda 10 adresinizi girer ve tek bir Msn üzerinden hepsini kontrol edebilirsiniz, 10 tane Msn Messenger kurulu gibi bu adreslerinizi kullanırsınız.

Offline olarak açılış yaparsınız ve oturum açtığınızda sizi kimse göremez.

Engellediğiniz kişiye isterseniz sanki engellememiş gibi yazabilirsiniz, bu arada karşıda ki kullanıcı sizi OFFLINE olarak görecektir.

Sizinle konuşurken sayfayı kapattığını veya aşağıya indirdiğini görebilirsiniz ve kullanıcı sayfayı tekrar açtığında size haber verir.

Bir çok kişi ile ayrı ayrı Msn sayfasından konuşmak yerine,tüm konuştuklarınızı tek sayfada toplar. Yazışmak için sadece yukarıdan nicki tıklamanız yeterli.(bkz. Mırc )

İisterseniz kullanıcıların AVATAR`larını ( MSN RESMİ ) toplar, resimlerini kayıt eder ve sizin kullanmanızı sağlar.

Size mesaj gönderen kullanıcıya Online olduğunuzda otomatik mesaj yazar,. örnek : Dj Sonsuz şu anda online gibi..

Konuşmaları kayıt eder ve bir başka bilgisayar kullanıcısının okumaması için isterseniz bu konuşma kayıtlarına şifre koyar ( bkz. Plus2)

IP numaralarını gösterir,dosya gönderdiğinizde veya kabul ettiğinizde ip numarasını yine size gösterir.

Günlük tutar,kim ne zaman online oldu,ne zaman size yazdı vs. gibi.

Screen Shot yapar, Masa üstünün veya Msn konuşma anının istediğiniz zaman fotoğrafını çeker.

MSN şekillerini kod kullanmadan seri şekilde yapmanız için yan tarafta pencere açar,bir kere tıklamanız yeterli olacaktır.

Kayıtlarınızı ve alınan dosyaları, sizin haricinizde bilgisayarınızı kullanan kişilerin ulaşamayacağı noktalara atar.

MSN butonlarını değiştirir ( Icons özelliği).

Msn listenizi hafızaya alır, bunu doküman olarak çıkarmanızı sağlar.

Konuşma anında ister Türkçe karakter,ister İngilizce karakter kullanmanızı sağlar.

Bug yapmaz, sizi uğraştırmaz ( Outlook Express açıldığında Msn’ninde otomatik açılması gibi

2. Cevap: Msn listesinde sizi engelleyenleri gösteren program

Bunu biliyorum ama nasıl yüklenceğini bilmiyorum..:)
    Teşekkürler Annecim Bilgiler İçin Zaten Beni Engelliyenleri Ben Biliyorum O bana Yetiyor..:)

3. Cevap: Msn listesinde sizi engelleyenleri gösteren program

Hazanım kaç kez söyledim yaa ne uğraşırsın şu msnlerimizle kullanamaz olacaz yakında:))

4. Cevap: Msn listesinde sizi engelleyenleri gösteren program

arkadaslar bu programı nerden ındırıyoruz :S ben bulamadım bırı bana yardım etsın lutfen !

5. Cevap: Msn listesinde sizi engelleyenleri gösteren program

Sizi kişi listesinden silenleri görebilmeniz için ne yapmanız gerekiyor?

Bu işlemi gerçekleştirmek için herhangi bir siteye ya da programa ihtiyacınız yok.

Manuel olarak yapabilirsiniz. MSN Messenger > Araçlar > Seçenekler > Gizlilik penceresinde, sol tarafta listelenen email adreslerine ve kullanıcı adlarına sağ tıkladınızda "Sil" seçeneği aktifse, o kişi sizi listesinden silmiş demektir.

Ona mesaj gönderebiliyor olmanız aksini göstermez. Listesinde değilsiniz fakat mesaj göndermeye izniniz var. Engellemediğiniz ve engellenmediğiniz sürece o kişiyle mesajlaşabilirsiniz.

ENGELLEYENLERİ GÖSTERDİĞİNİ İDDİA EDEN PROGRAMLAR KESİNLİKLE ÇALIŞMAMAKTADIR

mess.be modlarından dwerg diyor ki : en çok cevaplamam istenen konulardan biri msn'de birinin beni engelleyip engellemediğini nasıl öğrenirim ?Benim diyor , üç kuruşluk cevabım şu : Öncelikle sizi engellediklerini düşündüğünüz kişileri engelleme noktasına getirmeyin.

Engelelnip engellenmediğinizi öğrenmek için internette bin türlü öneri ve yol bulabilirsiniz.Bazıları MacGuyver usulü karmaşık , bazıları da bir mouse tıklaması kadar basit olabilir.Bununla beraber Microsoft gizliliği koruma konusundaki bir bug'ı ( hatayı) gidermek için gerekli güncelleştirmeyi yaptığı için ENGELLENİP ENGELLENMEDİĞİNİZİ ORTAYA ÇIKARACAK HİÇ BİR YOL BULUNMAMAKTADIR.Blok kontrol aletleri , hangisini denerseniz deneyin listenizdekileri kontrol ettiğiniz zaman sadece çevrimdışı veya sizi engellemiş olarak tanımlamaktadırlar.

Dahası Online Block Checker'ları KULLANMAMANIZ ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR , bu siteler mail adresinizi ticari amaçlı reklam mail listeleri oluşturmak için hazırlanmış tuzak listelerdir.Tek amaçları SPAM mail yollamaktır.

Engellenip engellenmediğinizi öğrenmek için en uygun yol sosyal ilişkilerinizi kullanmak olabilir. Ailenizden biri , yakın bir arkadaş vb. gibi sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi listesinde bulunduran birine sormanız en uygun yöntemdir.Size kapalı gözükürken onda çevrim içi veya çevrim dışı olmadığını sorarak doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

Netice olarak ENGELLENİP ENGELLENMEDİĞİNİZİ GÖSTERECEK HERHANGİ BİR PROGRAM MEVCUT DEĞİL.Ne herhangi bir siteye mail adresinizi ve şifrenizi girin , ne de bu tür programlar kullanarak makinenize potansiyel virüs , trojan almayın.

alıntı....:confused:

6. Cevap: Msn listesinde sizi engelleyenleri gösteren program

Pardus bunu diyenler bence bazı arkadaşlarla tanışmamışlar :f106:
    Tanıdığım bazı insanlar varki anında anlıyorlar engellendiklerini bence bunda bir bit yeniği var :)

7. Programsız Sizi Silen Ve Engelleyenleri görün

Kişinin msnde bizi engeleyip sildiğini anlamak çok basit üstelik bunu sık kullandığımız Msn Plus ile anlayabiliriz.
    Resimli anlatım :Birinci yöntem
    Adım 1:
    Adım 2:

Yöntem İki
    Msn Kullanıyorsak bu paneli açabiliriz zaten
    Yinede bilmeyenler için kişinin porfili üstüne tıklarız panel için
    adim1 :
    adım2:

Takıldığımız yerileri belirtirsek beraber çözüm yolu buluruz :)))
    saygılar...