MSN Hotmail hesabını geri almak

'Sosyal Medya' forumunda Dark tarafından 2 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Şimdi anlatacağımız yol ile Windows Live ID hesaplarınızı sorunsuz bir şekilde geri alabileceksiniz.

Öncelikle yapmamız gereken, hesabımızı çaldırmamız, ulaşamamız durumunda bize lazım olacak bilgileri bir yere kaydetmek. Bu bilgiler;

1. Üye olurken girdiğiniz Posta Kodu ve Ülkeniz
    2. Parolanız
    3. Gizli sorunuz ve cevabınız
    4. Alternatif e-posta adresiniz
    5. Hotmail’de herhangi bir klasör yarattıysanız, bir tanesinin adı
    6. Hotmail’iniz ve Messenger’ınızda yer alan en az bir kişinin adı
    7. Messenger Nick’iniz

Eğer bu bilgilere sahibim veya hatırlarım derseniz şurada ki formu kullanarak hesabınızı geri alabilirsiniz. Gelen sayfadan Windows Live ID Validation - English (United Kingdom) seçeneğini seçin ve gelen formu bilgileriniz dahilinde doldurun. Aşağıdaki resime göz atarak, hangi boşluğa ne yazacağınızı görebilirsiniz. Fakat cevabınızı İnglizce olarak yazmanız gerekiyor.

Bu işlemden sonra size bir takip numarası veriliyor ve sorununuz bir kaç gün içerisinde çözülüyor. Unutmayın, burada ki en önemli nokta bilgilerinizi doğru girmek. Dolayısıyla eğer bu bilgiler ezberinizde yoksa veya bir yerde kayıtlı değilse ilk işiniz bu bilgileri kayıt etmek olsun.

Ayrıca Microsoft Türkiye konu ile ilgili bir video yayınladı. Video’ya buradan ulaşabilirsiniz.

2. Cevap: MSN Hotmail hesabını geri almak

Açıklayıcı ve yararlı bir paylaşım. :f40: Lazım olmaz inşallah ama olursada aklımızda bulunsun.

3. Cevap: MSN Hotmail hesabını geri almak

Teşekkürler Dark emeğine sağlık benim 2 tane msn adresim çalındı ama artık geri almam imkansız :D

4. Cevap: MSN Hotmail hesabını geri almak

hotmail hesabım vardı uzun süre girmedim sonra açmak istedim açamayınca bende aynı hesapla aynı şifreyle geri aldım.kayıtlı kişiler
    yok gmail hesabım var ben ona kendimi kaydettim daha önceden oluşturduğum profil resmi gördüm acaba hesabım silinmiş midir yoksa duruyor mudur