Mozilla Tunderbird Kurulumu

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 26 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Mozilla Thunderbird Nasıl Kurulur?Hepsi burda ben anlattım :)

Mozilla Thunderbird ; açık kaynak kodlu,ücretsiz ,sekmeli bir e posta istemcisidir.Sunduğu pek çok özellikle e posta deneyiminizi zenginleştirir.Microsoft Outlook u bırakmanın zamanı gelmiştir artık...

Şimdi gelelim kurulumuna :

-İlk önce eğer Thunderbird'ünüz yoksa BURADAN indirebilirsiniz.Eğer indirdiyseniz başlayalım.

-Thunderbird'ü indirdikten sonra kurulum dosyasına çift tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki pencere gelecektir.İLERİ düğmesine tıklıyoruz.

-Bir sonraki adımda KURULUM TÜRÜ 'nü seçiyoruz.Burada iki seçeneğimiz var.
    -Birincisi STANDART kurulum.Bu kurulumda yazılım en temel ayarlarla kurulacaktır.
    İkincisi ÖZEL kurulum.Bu kurulumda ise yazılımı özelleştirebilme imkanına sahipsiniz.Eklentiler vs.İki seçenekten birini seçerek İLERİ düğmesine tıklıyoruz.(Ben özel i öneririm)

-Bu aşamada eğer STANDART seçeneğiniz seçip İLERİ derseniz karşınıza varsayılan kurulum yeri gelir değişiklik yapma şansınız olmaz.Eğer böyleyse KUR a tıklayın.

-Eğer ÖZEL kurulum seçeneğini seçip İLERİ dediyseniz karşınıza aşağıdaki pencere çıkar.Ve bu pencerede yazılımın kurulacağı yeri belirleyebilirsiniz.Bunu GÖZAT a tıklayarak yapın.Yeri belirleyip İLERİ deyin.

-Burada kısayollar için BAŞLAT menüsünde bir dizin belirliyoruz.İstersek farklı bir isimde verebiliyoruz.Ve İLERİ diyoruz.

-Bu bölümde karşımıza yazılımın kısayollarının nerelerde görünmesini istiyorsak belirliyoruz daha sonra İLERİ diyoruz.

-Üstteki işlemi de yaptıysanız karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.Burda sizi kuracağınız yeri göstererek bilgilendirmektedir.Eğer doğruysa KUR a tıklayın eksiklik varsa GERİ diyerek tamamlayın.

-Eğer KUR a tıkladıysak kurulumun bitmesini bekliyoruz.

-Kurulum bittiğinde karşımıza aşağıdaki pencere gelecektir.SON diyerek yazılımı açıyoruz.

-SON dedikten sonra karşımıza içe aktarma sihirbazı geliyor .Bu sihirbaz yardımıyla OUTLOOK taki bilgileri Thunderbird'e aktarabiliyoruz.(ben aktarmadım)O yüzden İLERİ diyoruz ve yazılımı açıyoruz.

-Karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkıyor.Artık ayarlarımız yapıp kullanabiliriz.
    [​IMG] alıntı