Mozilla Firefox Geçmiş Nerede

'Teknik Yardım' forumunda EyLüL tarafından 19 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. Mozilla Firefox Geçmişi Nerde  Mozilla’nın popüler tarayıcısı, daha önce ziyaret edilen sayfaların kayıtlarını istediğiniz gibi düzenlemenize olanak sunuyor.

  Ctrl, Üst karakter (Shift) ve Delete tuşlarına birlikte bastığınızda Firefox’un özel verileri temizleme diyaloğu açılıyor. Burada tarama geçmişi, çerezler, çevrimdışı sayfa verileri gibi farklı geçmiş kayıtlarını ayrı ayrı temizleyebiliyorsunuz.

  Daha da ayrıntıya inerek tarama geçmişinizi tam anlamıyla kurcalamak istiyorsanız, Geçmiş menüsünde yer alan Tüm geçmişi göster seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçenek sayesinde gezintileriniz ayrıntılarıyla önünüze seriliyor.

  Firefox’ta tarama geçmişi yönetimine çok önem verildiğini net bir şekilde görebiliyoruz. Geçmişin ayrıntılı şekilde yönetilmesi için etiketleme özelliği bile kullanıma sunulmuş. Tüm geçmiş kayıtlarının gösterilmekte olduğu pencerede birden çok geçmiş kaydını aynı anda seçili hale getirip, Delete tuşuna bir kez bakarak yok edebiliyorsunuz.Tüm geçmişi bir anda silmek yerine istediğiniz sayfaları yok etmek işe yarayabilir.

  Firefox’un geçmiş yönetimi yalnızca kayıtları silmek için değil, yedeklemek içinde kullanılabiliyor. İsterseniz tarayıcınızda ziyaret etmiş olduğunuz sayfalardan oluşan geçmişinizi bir başka tarayıcıya aktarabilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 12 Haziran 2013
Yükleniyor...
- Mozilla Firefox Geçmiş Forum Tarih
Mozilla Firefox da geçmiş nasıl silinir Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Mozilla Firefox çok mu yavaş açılıyor? Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Mozilla Firefox da araçlar nerde Teknik Yardım 21 Mayıs 2013
Mozilla Firefox da reklam engelleme Teknik Yardım 14 Mayıs 2013