Motorlu Testerenin İcadı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 22 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. Motorlu Testereyi Kim İcat Etti
  Motorlu testere Ne Zaman İcat Edildi
  Motorlu Testereyi kim buldu
  Motorlu Testereyi İlk Kullanan Kimdir
  İcatlar ve Buluşlar Motorlu Testere


  [​IMG]

  1926 yılında Andreas Stihl tarafından icat edilen testere kereste üreticilerinin ve hızarların işlerini büyük ölçüde kolaylaştırdı.İlk üretilen bu testere elektrik ile çalışıyordu. 1 yıl sonrasında Emil Lerp tarafından benzinle çalışan farklı bir modeli geliştirildi. Testerenin ilk tanıtımı Almanya’nın ormanlık bölgesi yoğun olan Thuringia’da yapıldı. Lerp tanıtım yaptığı bu bölgede testerenin pazarlanması amacı ile Dolmar GmbH adlı şirketini kurdu ve ilk ürettiği testereye buluşu yaptığı dağın adını verdi.

  1929 yılında Stihl’de benzinli testere üretimine başladı. aradan geçen süre benzin motorlarının gelişimi ile boyutlarının küçülmesini sağladı. 1950 yılına gelindiğinde ise ilk taşınabilir ve tek kişinin rahatlıkla kullanabileceği motorlu testereyi üretti.

  1997 yılında Charles Brathwaite isimli bir ormancı daha güvenli bir şekilde kesim yapabilmek için ormancı mengenesi isminde 3 ayaklı bir alet icat etti. Bu alet sayesinde kütükler 2 kol tarafından sıkılıyor ve boşta kalan kısmında rahat kesim olanağı sağlıyor.
   
Yükleniyor...
- Motorlu Testerenin İcadı Forum Tarih
2015 Motorlu Taşıtlar Vergileri Araba Modelleri 30 Haziran 2014
Motorlu Taşıtlar Vergisi Son Gün 31 Ocak Haberler 31 Ocak 2013
2013 Motorlu Taşıt Vergisi Bunları biliyormusunuz 18 Aralık 2012
Motorlu Taşıtlar Vergisi Son Ödeme Günü Uzatıldı 2012 Haberler 31 Temmuz 2012