Mostafa Zamani Hayatı

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 22 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. Mostafa Zamani Hayatı
    Mostafa Zamani Biyografisi
    Mostafa Zamani Kimdir

Mustafa Zamani
    Doğum Tarihi ve Yeri:21 Haziran 1982 / İran,Mazandaran
    İranlı aktör.
    Asıl mesleği “endüstriyel yönetim” olan Mostafa Zamani üniversite eğitimini iyi bir derece ile tamamladıktan sonra ufak rollerle tv dizilerinde yer almış ancak ilk büyük projesi “Joseph,The Prophet (Hz.Yusuf)”.
    Çocukluğunda ve üniversite yıllarında farklı oyunlarda yer alan Mostafa,
    Hz.Yusuf rolü ile kusursuz performansını herkese göstererek İran TV’leri tarafından ödüllendirilmiş.Tüm İran basını kendisi hakkında yazılar yazmaya,onun resimlerini yayınlamaya başlamışlar.
    Orada çokça sevilen Mostafa Zamani şu sıralar 2. sinema filmi olacak olan “AAL” filminde oynuyor.
    İran sinemasının gözde oyuncusu olmaya aday Mostafa Zamani’yi türk tv’lerinde Hz.Yusuf ile tanıdık.

2. Cevap: Mostafa Zamani Hayatı

mustafa zamani ben onu hz yusuf olarak tanıdım ve onu çok beyendim aslında ben tek deyil bence tüm yayınlanan yerde büyük sevgi gördü ama şuana kadar onun gibi zor bir rolde başarılı kimseyi tanımıyorum çünkü rolü peygamber olmaktı ve bu çok zordu

3. Cevap: Mostafa Zamani Hayatı

tv de yayınlanan Hz. Yusuf dizisinden sonra kendisinin büyük bir hayranı oldum, ve o dizisiyi defalarca izleyebilirim, bir kere canlandırdığı kişi yani Hz.Yusuf okadar kıymetli ki, kim oynasa zaten ona hayran kalınır...