Monitör nasıl bağlanır?

Konusu 'Genel problemler' forumundadır ve YAREN tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

  1. YAREN Üye    İlk olarak monitörün bir güç kaynağı tarafından beslenmesi gerekir. Bunu yapmak için, sahip olduğunuz bilgisayara göre iki farklı yol izleyebilirsiniz. Birincisi, en geleneksel şekilde, monitörü elektrik prizine bağlamaktır. Diğer yol ise monitörü uygun bir bağlantı kablosuyla bilgisayar kasasının arkasında bulunan elektrik girişine bağlamak ve gerekli gücü bu şekilde temin etmektir. Eğer ikinci yolu tercih ederseniz, PC açıldığında monitör de otomatik olarak açılacaktır. Güç kablosunun dışında, monitörün bilgisayardan gelen video sinyallerini alması ve onları görüntülemesi için kullanılan farklı bir kablosu daha vardır. Bu kablo, ekran kartına bağlanmalıdır.

    Eğer ekrandaki görüntüde bazı bozukluklar varsa, görüntü net değilse ya da gidip geliyorsa bu kabloların doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını ve sağlam şekilde takılıp takılmadığını kontrol etmelisiniz. Unutmayın ki monitöre ilişkin problemler, çoğu zaman kabloların kötü bağlanmasıyla ilgilidir.

    Ayrıca ekranın ayarlarını ihtiyaca göre yapmak mümkündür. Bütün monitörlerin parlaklık, kontrast ve görüntüleme boyutu ayarları mevcuttur.


Benzer konu başlıkları: Monitör nasıl
Forum Başlık Tarih
Genel problemler Monitör Ekran Nedir 29 Ocak 2013
Genel problemler Monitöre görüntü gelmiyor 7 Aralık 2011
Soru Cevap Bilgisayar Monitörü Nedir 12 Nisan 2011
Bizim Sözlük monitör nedir, monitör ne demek, monitörün tanımı 8 Ocak 2011
Bilimsel ve Teknolojik haberler Monitörü ve klavyesi olmayan bilgisayar 19 Ocak 2010