Moda Trend eşittir kadın diyebiliriz

'Kadınca' forumunda Sezen tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Sezen

  Sezen Editör

  Moda Trend eşittir kadın diyebiliriz

  Moda kelimesini duyunca ilk akla gelen kadınlardır. Çünkü kadınlar erkeklere nazaran daha çok modayla ilgilenirler. Etrafımızdaki tüm mağazalar kadınlar için çalışır. Erkekler için çeşit çok azken kadınlar için o kadar çoktur ki.

  [​IMG]
  Moda Trend kadın

  Modanın tarifini mevsimlerin popüler giyim tercihi diyebilirim. Mevsimler dememdeki amaç ise yaz modası, kış modası,sonbahar modası olarak adlandırılmasından dolayıdır. Kadınlar modayı yakından takip ederler. Aslında kendilerine yakışanın moda olduğunu söylerler, ama en azından yakışmasa da modanın renklerini kullanırlar. Belki moda trend olan bir dar kesim yakışmasa da yılın rengi siyahsa veya bu sene kahverengi tonlar modaysa, dar kesim olmasa da bu renklerde giysileri tercih ederler. Kadınların vazgeçilmezleri arasındadır moda. Kadınlar artık ne istediklerinin çok ta farkındadırlar. Modayı bir yarış haline getirmemekteler ve şık olan giysileri daha çok tercih etmektedirler. Belki bu tercihleri yaparken ekonomik durumlarını da düşünmektedirler. Ekonomik durumları çokta iyi olmayan kadınlar, modayı takip etmekten çok şık ve kullanabilecekleri ürünleri tercih etmektedirler. Moda da bunun farkında artık. Kadınlar her şeyi almaktan çok kendilerine yakışacak, şık gösterecek, bütçelerine uygun tercihler yaptığı için moda trend artık kadınların ihtiyaçlarına cevap verebilecek üretimler sunmaya başlamıştır. Moda tasarımcıları kadınların yaptıkları tercihlere göre daha bilinçli adımlar attıklarını görebiliriz. Artık kadınlar modaya değil, günümüzde moda kadınlara göre şekil almaya başladı diyebiliriz.

  Eskiden kadınlar yılın modası diyerek aldıkları birçok giysiyi bir kere giymeden yıllarca dolapta bekletirdi. Şimdi kadınlar bu konuda oldukça akıllı davranıyorlar. Artık her kadın vücuduna yakışan giysileri alıyor ve giyiyor. Hem yakışanı, hem bütçesine uygununu ve kullanabileceği ürünleri tercih etmek konusunda kadınlarımız oldukça akıllandı diyebiliriz. Moda da zaten kendine yakışanı giymektir.

  Sevgiyle kalın…

  Esra Öztürk
   
Yükleniyor...
- Moda Trend eşittir Forum Tarih
2013 Bayan Moda Trendleri Moda Rehberi 20 Ocak 2013
2012 İlkbahar Yaz Moda Trendleri Moda Rehberi 24 Şubat 2012
2012 Sonbahar Kış Bayan Moda Trendleri Moda Rehberi 18 Kasım 2011
Sonbaharda en moda 5 makyaj trendi Kişisel Bakım 16 Ekim 2011