Mısır Örgülü Saç Modelleri

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 23 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Uzun saçlı bayanlar ve genç kızlar için harika bir saç örgü modelidir mısır saç örgü modeli.Özellikle genç kızlara çok fazla yakıştıpını düşünüyorum.Mısır örgüsü saç modelleri bildiğiniz üzere yapılması zahmet isteyen bir saç modeli olsada çok güzel olduğu için biraz zahmet çekmeye değer inanın.

Mısır örgü saç modelleri yapabilmemiz için uygulamamız gereken ilk adım saçlarımızı belirli bir yerde sıkıcı toplamaktır.Bu sizin isteğinize kalmış bir adımdır.Bunu dilerseniz saçınızın tepesinden dilerseniz ensenizden toplayabilirsiniz.Daha sonrasın da yapacağınız işlem ise topladığınız bu at kuyruğunu ortadan ikiye böldükten sonra biryantin,vaks kullanarak uçları kalkan saçları ve ayrıca buruş buruş olan kısımları yapıştırmanız gerekmektedir.

Saçlarınızı ortadan ikiye böldüğümüzde böldüğünüz parçaların eşit olması mutlaka şarttır.Aksi takdirde dilediğiniz mısır örgüsü saç modellerine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Sonrasında ise dilerseniz saçınızın sağından dilerseniz solundan herhangi bir taraftan ufak bir saç tutamını alıp diğer saç tutamınızın içerisine ekleyin.Sonrasında tam tersi yönünden saç tutamınızı alıp diğer yöndeki saç tutamımızın içine ekleyerek bu işleme devam edin.Örme işleminizi yaparken saçlarınızın sıkılığına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Bu noktada dikkat etmemiz en önemli nokta daha ince saç tutamlarımızı diğer saç tutamlarımızın arasına eklerken çok sıkı bir şekilde sabitlenmesini sağlamamızdır.Aksi takdirde saçlarımız zamanla biribiri içerisinden kopmaya başlar ve saçlarımızın örgüsü bozulur.

Mısır örgü saç modellerinde tarak kullanmamıza hiç bir şekilde gerek yoktur.Sizlere Mısır Örgü saç modellerinden birkaç örnek gösteriyoruz resimler yardımı ile ve yukarıdaki anlatım ile sizlerde rahatlıkla mısır örgü saç modeli yapabilirsiniz.