Miraç Kandili İçin Okunacak Dualar

'Mübarek Gün ve Geceler' forumunda Yasemin tarafından 1 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

1. Miraç Kandili İçin Okunacak En Güzel Dualar

Peygamber Efendimizin Miraça çıktığı gece Miraç Kandili olarak kutlanmaktadır.Miraç gecesinde 5 vakit namaz farz kılınmıştır.Bu mübarek geceyi en iyi şekilde ihya etmenin yolu.Öncelikle namaz kılmalı ardından Kuranı kerim okunmalı bol bol tövbe istiğfar getirilip dua etmeliyiz.

Recep ayının 27. gecesi olan Miraç Kandilinde oniki rek'at nafile namaz kılınması uygun görülmüştür.Kılınan Namazın her rekatında Fatiha okuyaral ardından bir süre daha okuyp iki rekatta bir selam verilmelidir.Bu gecenin gündüzünüde oruçlu geçirmenin fazileti çok büyüktür.

Ayrıca Miraç kandilinde şöyle dua edilebilir;
    Allahım beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle;

Rabbimiz! Duamı da kabul eyle...

Allahım Doğrusu kendime zulmettim. Beni Bağışla

Allahım Beni Bağışla ve merhamet et! Sen merhametlilerin en hayırlısısın.

Peygamberimiz Efendimiz (S.A.V) "Allahım! Sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affet

Estağfirullâhe'l-Azîme'llezî la ilahe illâ hû el-Hay-yü'1-Kayyûmu ve etûbü ileyh. Tevbete abdin zâlimin li-nefsihî lâ-yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ.

Anlamı ;

Hayat sahibi olan, her şeyi idare edip ayakta tutan, kendisinden başka hiçbir ilâh bulunmayan Allah'tan mağfiret dilerim. Kendi nefsine zulmetmiş kulun tevbesi gibi Ona tevbe ederim. Öyle bir kul ki, kendi nefsi adına ne ölüme, ne hayata ve ne de tekrar dirilmeye sahip değildir.

Allahım bu mübarek gecde yapılan tüm duaları kabul eyle

Amin