Minik Öğrenciler İçin Ders Zili Çaldı!

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Yasemin tarafından 9 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. Bugün Ders zili minik öğrenciler için çaldı.Okula yeni başlıyacak olan minikler bir hatfa öncesinden okula başladılar.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/minikler-icinzil-caldi-96186.jpg]minikler-icinzil-caldi-96186[/IMGALT]

Okullar 16 Eylül Pazrtesi günü açılıyor ve 2013-2014 eğitim öğretim yılı başlıyor.Birinci sınıf ve okul öncesi öğrencileri için ise ilk ders zili bugün çaldı. Okullar açılmadan önceki ilk hafta uyum eğitimi programını uygulanıyor.
    Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından İstanbul Ataşehir Halil Atamavcı İlkokulu'nda düzenlenecek törenle başlatıldı.

Okul öncesi uyum haftasında öncelikle çocukların okulu sevmeleri sağlanacak.Ayrıca okul fobilerini yenmeleri, etkinlikleri gibi düzenlemeler tamamlandıktan sonra okuma yazmaya hazırlık çalışmaları ve diğer derslere başlangıç faaliyetleri yapılacak.Okula yeni başlayan Çocukların okuldan sıkılmamaları sağlanacak.