minarellerin özellikleri nelerdir

'Soru Cevap' forumunda EyLüL tarafından 21 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. minarellerin özellikleri nelerdir


  Normal Sıcaklıkta doğada katı durumda birtakım Maddelerle karışık veya birleşik olarak bulunan veya kimyasal yollarla elde edilen inorganik madde.

  Enzimlerin yapısına katılırlar,Sindirilmeden doğrudan kana geçerler,Vitaminlerle birlikte düzenleyici olarak görev yaparlar,Bitkiler, minimum yasasına göre topraktaki madensel tuzları alır,İnsan vücudunun % 3-4’nü mineraller oluşturur,Dış ortamdan alınan mineraller, vücuttaki birçok olayın gerçekleşmesinde etkilidir,İnorganik maddeler hiçbir canlı organizma tarafından sentezlenemez,Her canlı tarafından, besinle dış ortamdan hazır alınırlar.
  Vücutta birçok enzimin ve hemoglobin gibi moleküllerin yapısını oluştururlar. Bunlar, demir (Fe) ve fosfor (P) gibi elementlerdir.

  Kemiklerin ve dişlerin normal olarak gelişmesini sağlarlar. Bunlar için gerekli olan madensel maddeler, kalsiyum (Ca), fosfor (P) ve magnezyum (Mg) dur.

  Vücut ve hücre sıvısının osmotik basıncını düzenlerler. Bunlardan hücre içi sıvıda sodyum (Na), klor (Cl), hücre dışı sıvıda potasyum (K), magnezyum (Mg) ve fosfor (P) bulunur.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Eylül 2015
Yükleniyor...
- minarellerin özellikleri nelerdir Forum Tarih
Mineral nedir - Minarellerin Görevleri ve Önemi nelerdir ? Sağlıklı Beslenme ve Diyet 12 Şubat 2011
Şiir Arif Nihat Asya Bayrak şiiri özellikleri En Güzel Şiirler 22 Eylül 2016
Lonca teşkilatının genel özellikleriyle ilgili neler söylenebilir? Ders çalışıyorum 4 Eylül 2016
Kan damarları kaça ayrılır? Özellikleri nelerdir? Sağlık bilgisi 3 Eylül 2016