Mİllİ takim'da arda Şoku

'Spor Gündemi' forumunda cCasT tarafından 6 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. Galatasarayımızın milli oyuncusu Arda Turan, Almanya maçı öncesi idmanda sakatlanarak idmanı yarıda bıraktı.

  2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri A Grubu'nda 8 Ekim Cuma günü Berlin'de Almanya ile karşılaşacak (A) Milli Takım'da Arda Turan, sakatlanarak antrenmanı yarıda bıraktı. Karl-Liebknecht Stadı'nda basına ve taraftara açık yapılan antrenmanın toplu çalışma bölümünde yer alan Arda Turan, herhangi bir müdahaleye uğramamasına rağmen kasığında oluşan rahatsızlıktan dolayı antrenmanı tamamlayamadı.

  NTVSpor'un haberine göre ise, Arda Turan'ın 6 hafta sahalardan uzak kalacağı ifade edildi.

  Ağrıları dinmediği öğrenilen ve oldukça üzgün görülen Arda Turan, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ile konuştuktan sonra, takım doktoru Cengiz Dinç ile saha içinde bir süre yürüdü.

  Arda Turan, daha sonra özel bir araçla kamp yapılan Schwielovsee Oteli'ne götürüldü.

  Öte yandan bugün yapılan antrenman dayanıklılık testi ile başladı. Antrenmana İsmail Köybaşı, ayağında oluşam ödem nedeniyle katılmazken, sakatlığı bulunan Hamit Altıntop takımdan ayrı koşu yaptı.

  Hollandalı Teknik adam Guus Hiddink, futbolculara yarı sahada taktik ağırlıklı maç yaptırdı. Milli Takım'ın antrenmanını Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgöner ile yönetici Levent Kızıl da izledi.

  TFF'DEN ARDA TURAN'IN SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

  Türkiye Futbol Federasyonu, Milli takımın bugün yaptığı antrenmanda sakatlanarak çalışmayı yarıda bırakan Arda Turan'ın son durumu hakkın açıklama yaptı.

  Federasyon'dan yapılan açıklama şöyle:

  "A Milli Takımımız, Almanya maçı hazırlıklarını Berlin yakınlarındaki Potsdam kasabasında sürdürüyor. Kampı izleyen medya mensuplarının akşam saatlerinde çeşitli kanallarda bildirdiği gibi, Milli Takımımızın son antrenmanında, kasık bölgesinde ağrılarında artış hisseden Arda Turan'ın, çalışmaya devam etmemesine karar verildi.

  Yaklaşık üç aydır kasığındaki ağrılardan şikayetçi olan Arda Turan aday kadroya davet edilmeden önce, geçtiğimiz Cumartesi günü Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, Galatasaraylı meslektaşı Rijkaard, yardımcısı Neeskens ve Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ile görüşerek, oyuncunun sağlık durumunun yakından izleneceği ve herhangi bir risk alınmayacağı konusunda görüş birliğine varmıştı.

  Arda'nın bugün antrenmanı yarıda bırakmasına neden olan ağrıları neticesinde, Milli Takım Sağlık Heyeti, oyuncunun durumunun günlük olarak takip edileceğini ve nihai kararın, daha sonra kendisiyle ve teknik heyetle yapılacak görüşmelerin ardından verileceğini açıkladı. Arda'nın tıbbi durumundaki gelişmelerle ilgili detaylar Galatasaray Kulübü sağlık ekibiyle de paylaşıldı

  [​IMG]