Milli değerlerimiz nelerdir?

'Güncel Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 11 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

 1. Milli değerlerimiz nelerdir hakkında bilgi  Milletlerin, tarih boyunca geçirdikleri pek çok sarsıntılı anlardan bile hiç elden bırakmadıkları bir takım değerleri vardır. Bu değerler, fert fert olduğu kadar toplumun bütün katlarında da aynı şevk ve heyecan kaynağı olur.

  Çünkü bu değerler o milleti meydana getiren bütün kişilerin ve zümrelerin ortak var oluş kaynakları, var oluş sebepleridir. Devletler, başka devlet ve milletlerle olan münasebetlerine hep bu milli değerleri açısından bakmak zorundadırlar. Yeni ortaya çıkan durumları da milletler ve milli değerler çerçevesinde değerlendirip yollarını ona göre çizmek durumundadırlar. Bu milli değerlerin bir kısmı ortaktır. Yani diğer milletler ve devletler de aynı değerlere sahip olmak arzusu besleyebilirler. O değerlerin yanında bir takım millilik vasfı taşıyan pek çok özel değerler vardır.

  Türk milleti olarak bizim milli değerlerimiz, vatan sevgisi, bayrak, milli marş, istiklal, dini inançlarımız, gelenek ve göreneklerimiz, yakın tarihimizde geçirmiş olduğumuz mücadeleler, devlet ve millet büyüklerimiz, tarihi kişiliklerimiz vb. sayılabilir.

  millidegerlerimiz-.
   
Yükleniyor...
- Milli değerlerimiz nelerdir Forum Tarih
Milli ve evrensel kültür değerlerimiz nelerdir Ders notları 24 Kasım 2014
Milli Kültür Değerlerimiz Nelerdir Güncel Bilgiler 8 Nisan 2014
Milli Kültürel Değerlerimiz Nelerdir Ders notları 28 Şubat 2012
milli ve evrensel kültür değerlerimiz nelerdir kısaca Sorun Cevaplayalım 27 Şubat 2012