Milletvekillerinin İsimleri 2012

'Kısa Bilgiler' forumunda Sitem tarafından 26 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


  1. Milletvekillerinin Listesi 2012


    2012 Milletvekillerinin Adları

    Türkiye Büyük Millet Meclisi giren ve hâlen görevde olan milletvekillerinin bir listesidir.

    Adana
    Ömer Çelik Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Necati Çetinkaya Adalet ve Kalkınma Partisi
    Necdet Ünüvar Adalet ve Kalkınma Partisi
    Fatoş Gürkan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ali Küçükaydın Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Şükrü Erdinç Adalet ve Kalkınma Partisi
    Osman Faruk Loğoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
    Ümit Özgümüş Cumhuriyet Halk Partisi
    Turgay Develi Cumhuriyet Halk Partisi
    Ali Demirçalı Cumhuriyet Halk Partisi
    Muharrem Varlı Milliyetçi Hareket Partisi
    Ali Halaman Milliyetçi Hareket Partisi
    Seyfettin Yılmaz Milliyetçi Hareket Partisi
    Murat Bozlak Barış ve Demokrasi Partisi

    Adıyaman
    Ahmet Aydın Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Metiner Adalet ve Kalkınma Partisi
    Muhammed Murtaza Yetiş Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Erdoğan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Salih Fırat Cumhuriyet Halk Partisi

    Afyonkarahisar

    Veysel Eroğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Sait Açba Adalet ve Kalkınma Partisi
    Halil Ürün Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ahmet Toptaş Cumhuriyet Halk Partisi
    Kemalettin Yılmaz Milliyetçi Hareket Partisi

    Ağrı

    Mehmet Kerim Yıldız Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ekrem Çelebi Adalet ve Kalkınma Partisi
    Fatma Salman Kotan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Halil Aksoy Barış ve Demokrasi Partisi

    Aksaray

    Ali Rıza Alaboyun Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ruhi Açıkgöz Adalet ve Kalkınma Partisi
    İlknur İnceöz Adalet ve Kalkınma Partisi

    Amasya

    Naci Bostancı Adalet ve Kalkınma Partisi
    Avni Erdemir Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ramis Topal Cumhuriyet Halk Partisi

    Ankara
    Ankara 1. Bölge

    Ali Babacan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Bülent Gedikli Adalet ve Kalkınma Partisi
    Reha Denemeç Adalet ve Kalkınma Partisi
    Tülay Selamoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Haluk Özdalga Adalet ve Kalkınma Partisi
    Yalçın Akdoğan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Fatih Şahin Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ülker Güzel Adalet ve Kalkınma Partisi
    Sencer Ayata Cumhuriyet Halk Partisi
    Emrehan Halıcı Cumhuriyet Halk Partisi
    Emine Ülker Tarhan Cumhuriyet Halk Partisi
    Aylin Nazlıaka Cumhuriyet Halk Partisi
    Bülent Kuşoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
    Levent Gök Cumhuriyet Halk Partisi
    Tuğrul Türkeş Milliyetçi Hareket Partisi
    Zuhal Topçu Milliyetçi Hareket Partisi

    Ankara 2. Bölge

    Cemil Çiçek Adalet ve Kalkınma Partisi
    Haluk İpek Adalet ve Kalkınma Partisi
    Salih Kapusuz Adalet ve Kalkınma Partisi
    Nurdan Şanlı Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ahmet İyimaya Adalet ve Kalkınma Partisi
    Cevdet Erdöl Adalet ve Kalkınma Partisi
    Zelkif Kazdal Adalet ve Kalkınma Partisi
    Emrullah İşler Adalet ve Kalkınma Partisi
    Seyit Sertçelik Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ayşe Gülsün Bilgehan Cumhuriyet Halk Partisi
    İzzet Çetin Cumhuriyet Halk Partisi
    Sinan Aygün Cumhuriyet Halk Partisi
    Gökhan Günaydın Cumhuriyet Halk Partisi
    Mustafa Erdem Milliyetçi Hareket Partisi
    Özcan Yeniçeri Milliyetçi Hareket Partisi

    Antalya

    Vecdi Gönül Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mevlüt Çavuşoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Menderes Türel Adalet ve Kalkınma Partisi
    Sadık Badak Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hüseyin Samani Adalet ve Kalkınma Partisi
    Gökçen Enç Adalet ve Kalkınma Partisi
    Deniz Baykal Cumhuriyet Halk Partisi
    Osman Kaptan Cumhuriyet Halk Partisi
    Gürkut Acar Cumhuriyet Halk Partisi
    Yıldıray Sapan Cumhuriyet Halk Partisi
    Arif Bulut Cumhuriyet Halk Partisi
    Tunca Toskay Milliyetçi Hareket Partisi
    Mehmet Günal Milliyetçi Hareket Partisi
    Yusuf Ziya İrbeç Milliyetçi Hareket Partisi

    Ardahan

    Orhan Atalay Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ensar Öğüt Cumhuriyet Halk Partisi

    Artvin

    İsrafil Kışla Adalet ve Kalkınma Partisi
    Uğur Bayraktutan Cumhuriyet Halk Partisi

    Aydın

    Mehmet Erdem Adalet ve Kalkınma Partisi
    Semiha Öğüş Adalet ve Kalkınma Partisi
    Gültekin Kılınç Adalet ve Kalkınma Partisi
    Bülent Tezcan Cumhuriyet Halk Partisi
    Metin Lütfi Baydar Cumhuriyet Halk Partisi
    Osman Aydın Cumhuriyet Halk Partisi
    Ali Uzunırmak Milliyetçi Hareket Partisi

    Balıkesir

    Ahmet Edip Uğur Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Cemal Öztaylan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Tülay Babuşçu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ali Aydınlıoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Namık Havutça Cumhuriyet Halk Partisi
    Nedret Akova Cumhuriyet Halk Partisi
    Haluk Ahmet Gümüş Cumhuriyet Halk Partisi
    Ahmet Duran Bulut Milliyetçi Hareket Partisi
    Bartın

    Yılmaz Tunç Adalet ve Kalkınma Partisi
    Rıza Yalçınkaya Cumhuriyet Halk Partisi

    Batman

    Mehmet Şimşek Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ziver Özdemir Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ayla Akat Ata Barış ve Demokrasi Partisi
    Bengi Yıldız Barış ve Demokrasi Partisi

    Bayburt

    Bünyamin Özbek Adalet ve Kalkınma Partisi

    Bilecik
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Fahrettin Poyraz Adalet ve Kalkınma Partisi
    Bahattin Şeker Milliyetçi Hareket Partisi

    Bingöl

    Cevdet Yılmaz Adalet ve Kalkınma Partisi
    Eşref Taş Adalet ve Kalkınma Partisi
    İdris Baluken Barış ve Demokrasi Partisi

    Bitlis

    Vedat Demiröz Adalet ve Kalkınma Partisi
    Vahit Kiler Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hüsamettin Zenderlioğlu Barış ve Demokrasi Partisi

    Bolu

    Ali Ercoşkun Adalet ve Kalkınma Partisi
    Fehmi Küpçü Adalet ve Kalkınma Partisi
    Tanju Özcan Cumhuriyet Halk Partisi

    Burdur

    Bayram Özçelik Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hasan Hami Yıldırım Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ramazan Kerim Özkan Cumhuriyet Halk Partisi

    Bursa

    Bülent Arınç Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mustafa Öztürk Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hüseyin Şahin Adalet ve Kalkınma Partisi
    Canan Candemir Çelik Adalet ve Kalkınma Partisi
    İsmet Su Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mustafa Kemal Şerbetçioğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hakan Çavuşoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    İsmail Aydın Adalet ve Kalkınma Partisi
    Tülin Kara Adalet ve Kalkınma Partisi
    Bedrettin Yıldırım Adalet ve Kalkınma Partisi
    Önder Matlı Adalet ve Kalkınma Partisi
    Sena Kaleli Cumhuriyet Halk Partisi
    Turhan Tayan Cumhuriyet Halk Partisi
    İlhan Demiröz Cumhuriyet Halk Partisi
    Kemal Ekinci Cumhuriyet Halk Partisi
    İsmet Büyükataman Milliyetçi Hareket Partisi
    Necati Özensoy Milliyetçi Hareket Partisi

    Çanakkale

    Mehmet Daniş Adalet ve Kalkınma Partisi
    İsmail Kaşdemir Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ali Sarıbaş Cumhuriyet Halk Partisi
    Serdar Soydan Cumhuriyet Halk Partisi

    Çankırı

    İdris Şahin Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hüseyin Filiz Adalet ve Kalkınma Partisi

    Çorum

    Salim Uslu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Cahit Bağcı Adalet ve Kalkınma Partisi
    Murat Yıldırım Adalet ve Kalkınma Partisi
    Tufan Köse Cumhuriyet Halk Partisi

    Denizli

    Nihat Zeybekci Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Yüksel Adalet ve Kalkınma Partisi
    Bilal Uçar Adalet ve Kalkınma Partisi
    Nurcan Dalbudak Adalet ve Kalkınma Partisi
    Adnan Keskin Cumhuriyet Halk Partisi
    İlhan Cihaner Cumhuriyet Halk Partisi
    Emin Haluk Ayhan Milliyetçi Hareket Partisi

    Diyarbakır

    Mehmet Mehdi Eker Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Galip Ensarioğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mine Lök Beyaz Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Süleyman Hamzaoğulları Adalet ve Kalkınma Partisi
    Cuma İçten Adalet ve Kalkınma Partisi
    Oya Eronat Adalet ve Kalkınma Partisi
    Leyla Zana Bağımsız
    Emine Ayna Barış ve Demokrasi Partisi
    Altan Tan Barış ve Demokrasi Partisi
    Nursel Aydoğan Barış ve Demokrasi Partisi
    Şerafettin Elçi Bağımsız

    Düzce

    İbrahim Korkmaz Adalet ve Kalkınma Partisi
    Fevai Aslan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Osman Çakır Adalet ve Kalkınma Partisi

    Edirne

    Mehmet Müezzinoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Recep Gürkan Cumhuriyet Halk Partisi
    Kemal Değirmendereli Cumhuriyet Halk Partisi

    Elazığ

    Zülfü Demirbağ Adalet ve Kalkınma Partisi
    Şuay Alpay Adalet ve Kalkınma Partisi
    Faruk Septioğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Sermin Balık Adalet ve Kalkınma Partisi
    Enver Erdem Milliyetçi Hareket Partisi

    Erzincan

    Sebahattin Karakelle Adalet ve Kalkınma Partisi
    Muharrem Işık Cumhuriyet Halk Partisi

    Erzurum

    Recep Akdağ Adalet ve Kalkınma Partisi
    Adnan Yılmaz Adalet ve Kalkınma Partisi
    Fazilet Dağcı Çığlık Adalet ve Kalkınma Partisi
    Cengiz Yavilioğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Muhyettin Aksak Adalet ve Kalkınma Partisi
    Oktay Öztürk Milliyetçi Hareket Partisi

    Eskişehir

    Nabi Avcı Adalet ve Kalkınma Partisi
    Salih Koca Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ülker Can Adalet ve Kalkınma Partisi
    Süheyl Batum Cumhuriyet Halk Partisi
    Kazım Kurt Cumhuriyet Halk Partisi
    Ruhsar Demirel Milliyetçi Hareket Partisi

    Gaziantep

    Hüseyin Çelik Adalet ve Kalkınma Partisi
    Fatma Şahin Adalet ve Kalkınma Partisi
    Şamil Tayyar Adalet ve Kalkınma Partisi
    Abdullah Nejat Koçer Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Sarı Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Erdoğan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Derya Bakbak Adalet ve Kalkınma Partisi
    İbrahim Halil Mazıcıoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ali Şahin Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ali Serindağ Cumhuriyet Halk Partisi
    Mehmet Şeker Cumhuriyet Halk Partisi
    Edip Semih Yalçın Milliyetçi Hareket Partisi

    Giresun

    Nurettin Canikli Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Geldi Adalet ve Kalkınma Partisi
    Adem Tatlı Adalet ve Kalkınma Partisi
    Selahattin Karaahmetoğlu Cumhuriyet Halk Partisi

    Gümüşhane

    Kemalettin Aydın Adalet ve Kalkınma Partisi
    Feramuz Üstün Adalet ve Kalkınma Partisi

    Hakkari

    Selahattin Demirtaş Barış ve Demokrasi Partisi
    Adil Kurt Barış ve Demokrasi Partisi
    Esat Canan Barış ve Demokrasi Partisi

    Hatay

    Sadullah Ergin Adalet ve Kalkınma Partisi
    Orhan Karasayar Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Öntürk Adalet ve Kalkınma Partisi
    Adem Yeşildal Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hacı Bayram Türkoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Ali Ediboğlu Cumhuriyet Halk Partisi
    Mevlüt Dudu Cumhuriyet Halk Partisi
    Refik Eryılmaz Cumhuriyet Halk Partisi
    Hasan Akgöl Cumhuriyet Halk Partisi
    Adnan Şefik Çirkin Milliyetçi Hareket Partisi

    Iğdır

    Sinan Oğan Milliyetçi Hareket Partisi
    Pervin Buldan Barış ve Demokrasi Partisi

    Isparta
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Süreyya Sadi Bilgiç Adalet ve Kalkınma Partisi
    Recep Özel Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ali Haydar Öner Cumhuriyet Halk Partisi
    Süleyman Nevzat Korkmaz Milliyetçi Hareket Partisi

    İstanbul
    İstanbul 1. Bölge

    Recep Tayyip Erdoğan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Egemen Bağış Adalet ve Kalkınma Partisi
    İdris Güllüce Adalet ve Kalkınma Partisi
    Erol Kaya Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mihrimah Belma Satır Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mustafa Ataş Adalet ve Kalkınma Partisi
    Muhammed Çetin Adalet ve Kalkınma Partisi
    İsmet Uçma Adalet ve Kalkınma Partisi
    Gürsoy Erol Adalet ve Kalkınma Partisi
    Alev Dedegil Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Domaç Adalet ve Kalkınma Partisi
    Osman Boyraz Adalet ve Kalkınma Partisi
    Oktay Saral Adalet ve Kalkınma Partisi
    Metin Külünk Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ahmet Berat Çonkar Adalet ve Kalkınma Partisi
    Muhammet Bilal Macit Adalet ve Kalkınma Partisi
    Gürsel Tekin Cumhuriyet Halk Partisi
    Osman Taney Korutürk Cumhuriyet Halk Partisi
    Mehmet Akif Hamzaçebi Cumhuriyet Halk Partisi
    Ayşe Eser Danışoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
    Şafak Pavey Cumhuriyet Halk Partisi
    İhsan Özkes Cumhuriyet Halk Partisi
    Fatma Nur Serter Cumhuriyet Halk Partisi
    Mahmut Tanal Cumhuriyet Halk Partisi
    Müslim Sarı Cumhuriyet Halk Partisi
    Celal Dinçer Cumhuriyet Halk Partisi
    Kadir Gökmen Öğüt Cumhuriyet Halk Partisi
    Engin Alan Milliyetçi Hareket Partisi
    Durmuşali Torlak Milliyetçi Hareket Partisi
    Sebahat Tuncel Barış ve Demokrasi Partisi

    İstanbul 2. Bölge

    Nimet Çubukçu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ayşe Nur Bahçekapılı Adalet ve Kalkınma Partisi
    Burhan Kuzu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ekrem Erdem Adalet ve Kalkınma Partisi
    Volkan Bozkır Adalet ve Kalkınma Partisi
    İbrahim Yiğit Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ahmet Kutalmış Türkeş Adalet ve Kalkınma Partisi
    İsmail Safi Adalet ve Kalkınma Partisi
    Türkan Dağoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Şirin Ünal Adalet ve Kalkınma Partisi
    Sevim Savaşer Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hüseyin Bürge Adalet ve Kalkınma Partisi
    Osman Aşkın Bak Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ahmet Haldun Ertürk Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ahmet Baha Öğütken Adalet ve Kalkınma Partisi
    Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk Partisi
    Bihlun Tamaylıgil Cumhuriyet Halk Partisi
    Mustafa Sezgin Tanrıkulu Cumhuriyet Halk Partisi
    Aydın Ağan Ayaydın Cumhuriyet Halk Partisi
    Sedef Küçük Cumhuriyet Halk Partisi
    Ercan Cengiz Cumhuriyet Halk Partisi
    Haluk Eyidoğan Cumhuriyet Halk Partisi
    Aykut Erdoğdu Cumhuriyet Halk Partisi
    Melda Onur Cumhuriyet Halk Partisi
    Murat Başesgioğlu Milliyetçi Hareket Partisi
    Celal Adan Milliyetçi Hareket Partisi
    Sırrı Süreyya Önder Barış ve Demokrasi Partisi

    İstanbul 3. Bölge

    Ömer Dinçer Adalet ve Kalkınma Partisi
    Abdülkadir Aksu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ünal Kaçır Adalet ve Kalkınmaforumdas.net
    Hakan Şükür Adalet ve Kalkınma Partisi
    Halide İncekara Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mustafa Şentop Adalet ve Kalkınma Partisi
    Feyzullah Kıyıklık Adalet ve Kalkınma Partisi
    Tülay Kaynarca Adalet ve Kalkınma Partisi
    Nureddin Nebati Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Doğan Kubat Adalet ve Kalkınma Partisi
    Bülent Turan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Muş Adalet ve Kalkınma Partisi
    Gülay Dalyan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Enver Yılmaz Adalet ve Kalkınma Partisi
    Harun Karaca Adalet ve Kalkınma Partisi
    Erdoğan Toprak Cumhuriyet Halk Partisi
    Umut Oran Cumhuriyet Halk Partisi
    Süleyman Çelebi Cumhuriyet Halk Partisi
    Oktay Ekşi Cumhuriyet Halk Partisi
    Binnaz Toprak Cumhuriyet Halk Partisi
    Sabahat Akkiraz Cumhuriyet Halk Partisi
    Faik Tunay Cumhuriyet Halk Partisi
    Ali Özgündüz Cumhuriyet Halk Partisi
    Ferit Mevlüt Aslanoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
    Meral Akşener Milliyetçi Hareket Partisi
    Atila Kaya Milliyetçi Hareket Partisi
    Abdullah Levent Tüzel Bağımsız
    İhsan Barutçu Bağımsız

    İzmir

    İzmir 1. Bölge

    Ertuğrul Günay Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Tekelioğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    İlhan İşbilen Adalet ve Kalkınma Partisi
    İlknur Denizli Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ali Aşlık Adalet ve Kalkınma Partisi
    Rıfat Sait Adalet ve Kalkınma Partisi
    Güldal Mumcu Cumhuriyet Halk Partisi
    Rıza Türmen Cumhuriyet Halk Partisi
    Oğuz Oyan Cumhuriyet Halk Partisi
    Hülya Güven Cumhuriyet Halk Partisi
    Erdal Aksünger Cumhuriyet Halk Partisi
    Aydın Özcan Cumhuriyet Halk Partisi
    Oktay Vural Milliyetçi Hareket Partisi

    İzmir 2. Bölge
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Binali Yıldırım Adalet ve Kalkınma Partisi
    Aydın Şengül Adalet ve Kalkınma Partisi
    Erdal Kalkan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Nesrin Ulema Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hamza Dağ Adalet ve Kalkınma Partisi
    Alaattin Yüksel Cumhuriyet Halk Partisi
    Mustafa Balbay Cumhuriyet Halk Partisi
    Mehmet Ali Susam Cumhuriyet Halk Partisi
    Rahmi Aşkın Türeli Cumhuriyet Halk Partisi
    Aytun Çıray Cumhuriyet Halk Partisi
    Birgül Ayman Güler Cumhuriyet Halk Partisi
    Mustafa Moroğlu Cumhuriyet Halk Partisi
    Ahmet Kenan Tanrıkulu Milliyetçi Hareket Partisi

    Kahramanmaraş

    Mehmet Sağlam Adalet ve Kalkınma Partisi
    Nevzat Pakdil Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mahir Ünal Adalet ve Kalkınma Partisi
    Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Sevde Bayazıt Kaçar Adalet ve Kalkınma Partisi
    Sıtkı Güvenç Adalet ve Kalkınma Partisi
    Durdu Özbolat Cumhuriyet Halk Partisi
    Mesut Dedeoğlu Milliyetçi Hareket Partisi

    Karabük

    Mehmet Ali Şahin Adalet ve Kalkınma Partisi
    Osman Kahveci Adalet ve Kalkınma Partisi

    Karaman

    Lütfi Elvan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mevlüt Akgün Adalet ve Kalkınma Partisi

    Kars

    Ahmet Arslan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Yunus Kılıç Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mülkiye Birtane Barış ve Demokrasi Partisi

    Kastamonu

    Hakkı Köylü Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mustafa Gökhan Gülşen Adalet ve Kalkınma Partisi
    Emin Çınar Milliyetçi Hareket Partisi

    Kayseri

    Taner Yıldız Adalet ve Kalkınma Partisi
    Sadık Yakut Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mustafa Elitaş Adalet ve Kalkınma Partisi
    Yaşar Karayel Adalet ve Kalkınma Partisi
    Pelin Gündeş Bakır Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ahmet Öksüzkaya Adalet ve Kalkınma Partisi
    İsmail Tamer Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Şevki Kulkuloğlu Cumhuriyet Halk Partisi
    Yusuf Halaçoğlu Milliyetçi Hareket Partisi

    Kırıkkale

    Beşir Atalay Adalet ve Kalkınma Partisi
    Oğuz Kağan Köksal Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ramazan Can Adalet ve Kalkınma Partisi

    Kırklareli

    Şenol Gürşan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Kesimoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
    Turgut Dibek Cumhuriyet Halk Partisi

    Kırşehir

    Abdullah Çalışkan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Muzaffer Aslan Adalet ve Kalkınma Partisi

    Kilis

    Fuat Karakuş Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ahmet Salih Dal Adalet ve Kalkınma Partisi

    Kocaeli

    Nihat Ergün Adalet ve Kalkınma Partisi
    Fikri Işık Adalet ve Kalkınma Partisi
    Sibel Gönül Adalet ve Kalkınma Partisi
    Muzaffer Baştopçu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Zeki Aygün Adalet ve Kalkınma Partisi
    İlyas Şeker Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Ali Okur Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hurşit Güneş Cumhuriyet Halk Partisi
    Haydar Akar Cumhuriyet Halk Partisi
    Lütfü Türkkan Milliyetçi Hareket Partisi

    Konya

    Ahmet Davutoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Kerim Özkul Adalet ve Kalkınma Partisi
    İlhan Yerlikaya Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ayşe Türkmenoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Cem Zorlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hüseyin Üzülmez Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mustafa Baloğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mustafa Kabakcı Adalet ve Kalkınma Partisi
    Gülay Samancı Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mustafa Akış Adalet ve Kalkınma Partisi
    Harun Tüfekçi Adalet ve Kalkınma Partisi
    Atilla Kart Cumhuriyet Halk Partisi
    Faruk Bal Milliyetçi Hareket Partisi
    Mustafa Kalaycı Milliyetçi Hareket Partisi

    Kütahya
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Soner Aksoy Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hasan Fehmi Kinay Adalet ve Kalkınma Partisi
    İdris Bal Adalet ve Kalkınma Partisi
    Vural Kavuncu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Alim Işık Milliyetçi Hareket Partisi

    Malatya
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Mahmut Mücahit Fındıklı Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mustafa Şahin Adalet ve Kalkınma Partisi
    Öznur Çalık Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hüseyin Cemal Akın Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ömer Faruk Öz Adalet ve Kalkınma Partisi
    Veli Ağbaba Cumhuriyet Halk Partisi

    Manisa
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Hüseyin Tanrıverdi Adalet ve Kalkınma Partisi
    Recai Berber Adalet ve Kalkınma Partisi
    Uğur Aydemir Adalet ve Kalkınma Partisi
    Muzaffer Yurttaş Adalet ve Kalkınma Partisi
    Selçuk Özdağ Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hasan Ören Cumhuriyet Halk Partisi
    Özgür Özel Cumhuriyet Halk Partisi
    Sakine Öz Cumhuriyet Halk Partisi
    Sümer Oral Milliyetçi Hareket Partisi
    Erkan Akçay Milliyetçi Hareket Partisi

    Mardin
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Muammer Güler Adalet ve Kalkınma Partisi
    Gönül Bekin Şahkulubey Adalet ve Kalkınma Partisi
    Abdurrahim Akdağ Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ahmet Türk Bağımsız
    Gülser Yıldırım Barış ve Demokrasi Partisi
    Erol Dora Barış ve Demokrasi Partisi

    Mersin
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Mehmet Zafer Çağlayan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ahmet Tevfik Uzun Adalet ve Kalkınma Partisi
    Nebi Bozkurt Adalet ve Kalkınma Partisi
    Çiğdem Münevver Ökten Adalet ve Kalkınma Partisi
    Aytuğ Atıcı Cumhuriyet Halk Partisi
    Vahap Seçer Cumhuriyet Halk Partisi
    İsa Gök Cumhuriyet Halk Partisi
    Ali Rıza Öztürk Cumhuriyet Halk Partisi
    Mehmet Şandır Milliyetçi Hareket Partisi
    Ali Öz Milliyetçi Hareket Partisi
    Ertuğrul Kürkçü Barış ve Demokrasi Partisi

    Muğla
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Ali Boğa Adalet ve Kalkınma Partisi
    Yüksel Özden Adalet ve Kalkınma Partisi
    Tolga Çandar Cumhuriyet Halk Partisi
    Nurettin Demir Cumhuriyet Halk Partisi
    Ömer Süha Aldan Cumhuriyet Halk Partisi
    Mehmet Erdoğan Milliyetçi Hareket Partisi

    Muş
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Faruk Işık Adalet ve Kalkınma Partisi
    Muzaffer Çakar Adalet ve Kalkınma Partisi
    Sırrı Sakık Barış ve Demokrasi Partisi
    Demir Çelik Barış ve Demokrasi Partisi

    Nevşehir
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Ahmet Erdal Feralan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Murat Göktürk Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ebubekir Gizligider Adalet ve Kalkınma Partisi

    Niğde
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Alpaslan Kavaklıoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ömer Selvi Adalet ve Kalkınma Partisi
    Doğan Şafak Cumhuriyet Halk Partisi

    Ordu
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    İdris Naim Şahin Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mustafa Hamarat Adalet ve Kalkınma Partisi
    Fatihhan Ünal Adalet ve Kalkınma Partisi
    İhsan Şener Adalet ve Kalkınma Partisi
    Harun Çakır Adalet ve Kalkınma Partisi
    İdris Yıldız Cumhuriyet Halk Partisi

    Osmaniye
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Suat Önal Adalet ve Kalkınma Partisi
    Durdu Mehmet Kastal Adalet ve Kalkınma Partisi
    Devlet Bahçeli Milliyetçi Hareket Partisi
    Hasan Hüseyin Türkoğlu Milliyetçi Hareket Partisi

    Rize
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Hayati Yazıcı Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hasan Karal Adalet ve Kalkınma Partisi
    Nusret Bayraktar Adalet ve Kalkınma Partisi

    Sakarya
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Hasan Ali Çelik Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ayhan Sefer Üstün Adalet ve Kalkınma Partisi
    Şaban Dişli Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ayşenur İslam Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ali İhsan Yavuz Adalet ve Kalkınma Partisi
    Engin Özkoç Cumhuriyet Halk Partisi
    Münir Kutluata Milliyetçi Hareket Partisi

    Samsun
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Mustafa Demir Adalet ve Kalkınma Partisi
    Suat Kılıç Adalet ve Kalkınma Partisi
    Cemal Yılmaz Demir Adalet ve Kalkınma Partisi
    Tülay Bakır Adalet ve Kalkınma Partisi
    Akif Çağatay Kılıç Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ahmet Yeni Adalet ve Kalkınma Partisi
    Haluk Koç Cumhuriyet Halk Partisi
    İhsan Kalkavan Cumhuriyet Halk Partisi
    Cemalettin Şimşek Milliyetçi Hareket Partisi

    Siirt
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Afif Demirkıran Adalet ve Kalkınma Partisi
    Osman Ören Adalet ve Kalkınma Partisi
    Gültan Kışanak Barış ve Demokrasi Partisi

    Sinop
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Mehmet Ersoy Adalet ve Kalkınma Partisi
    Engin Altay Cumhuriyet Halk Partisi

    Sivas
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    İsmet Yılmaz Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mesude Nursuna Memecan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hilmi Bilgin Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ali Turan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Malik Ecder Özdemir Cumhuriyet Halk Partisi

    Şanlıurfa
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Faruk Çelik Adalet ve Kalkınma Partisi
    Seyit Eyyüpoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Kasım Gülpınar Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Akyürek Adalet ve Kalkınma Partisi
    Zeynep Karahan Uslu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Halil Özcan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mahmut Kaçar Adalet ve Kalkınma Partisi
    Abdulkadir Emin Önen Adalet ve Kalkınma Partisi
    Yahya Akman Adalet ve Kalkınma Partisi
    Abdulkerim Gök Adalet ve Kalkınma Partisi
    İbrahim Ayhan Barış ve Demokrasi Partisi
    İbrahim Binici Barış ve Demokrasi Partisi

    Şırnak
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Mehmet Emin Dindar Adalet ve Kalkınma Partisi
    Hasip Kaplan Barış ve Demokrasi Partisi
    Selma Irmak Barış ve Demokrasi Partisi
    Faysal Sarıyıldız Barış ve Demokrasi Partisi

    Tekirdağ
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Tevfik Ziyaeddin Akbulut Adalet ve Kalkınma Partisi
    Özlem Yemişçi Adalet ve Kalkınma Partisi
    Faik Öztrak Cumhuriyet Halk Partisi
    Candan Yüceer Cumhuriyet Halk Partisi
    Emre Köprülü Cumhuriyet Halk Partisi
    Bülent Belen Milliyetçi Hareket Partisi

    Tokat
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Zeyid Aslan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Şükrü Ayalan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Dilek Yüksel Adalet ve Kalkınma Partisi
    Orhan Düzgün Cumhuriyet Halk Partisi
    Reşat Doğru Milliyetçi Hareket Partisi

    Trabzon
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Faruk Nafiz Özak Adalet ve Kalkınma Partisi
    Erdoğan Bayraktar Adalet ve Kalkınma Partisi
    Aydın Bıyıklıoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Safiye Seymanoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
    Volkan Canalioğlu Cumhuriyet Halk Partisi
    Koray Aydın Milliyetçi Hareket Partisi

    Tunceli
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Kamer Genç Cumhuriyet Halk Partisi
    Hüseyin Aygün Cumhuriyet Halk Partisi
    Uşak
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    İsmail Güneş Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Altay Adalet ve Kalkınma Partisi
    Dilek Akagün Yılmaz Cumhuriyet Halk Partisi

    Van
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Burhan Kayatürk Adalet ve Kalkınma Partisi
    Fatih Çiftci Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mustafa Bilici Adalet ve Kalkınma Partisi
    Gülşen Orhan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Kemal Aktaş Bağımsız
    Aysel Tuğluk Bağımsız
    Özdal Üçer Barış ve Demokrasi Partisi
    Nazmi Gür Barış ve Demokrasi Partisi
    Yalova
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Temel Coşkun Adalet ve Kalkınma Partisi
    Muharrem İnce Cumhuriyet Halk Partisi

    Yozgat
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Bekir Bozdağ Adalet ve Kalkınma Partisi
    Ertuğrul Soysal Adalet ve Kalkınma Partisi
    Yusuf Başer Adalet ve Kalkınma Partisi
    Sadir Durmaz Milliyetçi Hareket Partisi

    Zonguldak
    Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
    Köksal Toptan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Erdal Candan Adalet ve Kalkınma Partisi
    Özcan Ulupınar Adalet ve Kalkınma Partisi
    Mehmet Haberal Cumhuriyet Halk Partisi
    Ali İhsan Köktürk Cumhuriyet Halk Partisi