Milas Haritası

'Türkiye Coğrafyası' forumunda Masal tarafından 14 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Milas Nerededir


  Muğla Milas Haritası


  [MAP]Milas, Muğla, Türkiye[/MAP]


  Kısaca Milas: Milas, Muğla ilinin 12 ilçesinden birisi ve ilçenin yönetim merkezi olan şehir.

  Muğla ili içinde Fethiye'den sonra ikinci büyük ilçe olan Milas, kendine has özellikleriyle Muğla'nın diğer ilçeleri içinde özel bir konuma sahiptir.

  Karya uygarlığı'na ve Menteşe Beyliği'ne başkentlik yapmış ilçe merkezi ve yanıbaşında yer alan, tarihin pek çok döneminde Milas'ın müstahkem kalesi işlevi görmüş Beçin başta olmak üzere ilçede tarihleri çok derin ve köklü bir geçmişe uzanan pek çok yerleşim bulunmaktadır. Düzenli kent merkezi, antik kalıntıları, tarihi değeri bulunan eserleri ve evleri, canlı çarşısı, dünyaca ünlü Milas halıları ile turistik açıdan pek çok ilginç özelliği bulunan, ancak Bodrum'a giden yolcuların bazen kenarından geçerek gözden kaçırdığı bir yerdir. Günümüz Milas'ının yerleşiminin belkemiğini Yörük-Türkmenler oluşturmaktadır. Şu anda ilçenin belediye başkanı CHP'li Muhammet Tokat'dır. İlçe Bodrum güzergahının üzerinde olduğu için hızla gelişip, göç almaktadır.


  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- Milas Haritası Forum Tarih
Milas Köftesi Tarifi Resimli Damak Keyfi 7 Aralık 2011
75. yıl milas devlet hastanesi sıra alma Teknik Yardım 20 Ağustos 2010
Şu Milas'ın İçinde Masallar ve Hikayeler 16 Ekim 2008
Türkiye haritası Marmara Bölgesi’ni gösteren haritaya göre neden daha az ayrıntı içermektedir? Güncel Bilgiler 2 Eylül 2016