Mide Ekşimesi Nasıl Geçer

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Wish tarafından 19 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

 1. Wish Üye

  Mide Ekşimesine Ne İyi Gelir


  [​IMG]


  Mide ekşimesi, hastanın midesinde yanma ile birlikte ekşime hissi uyandıran ve nedenleri çok çeşitli olan bir rahatsızlıktır.

  Mide Ekşimesi Nedenleri:

  En önemli nedenleri, yanlış yemek alışkanlıkları olan, fazla yemek ve yemek sonrası uzanmak, bozulmuş yiyecekler ve baharatlar olarak sayılabilir. Ayrıca, mide veya onikiparmak bağırsağı ülseri, safra kesesi iltihabı, reflü ve gastrit mide ekşimesine neden olabilir. Hamilelikte mide ekşimesi şikayetleri oldukça fazladır.Alkol de midedeki yanma hissini arttırır.

  Mide Ekşimesi Belirtileri:

  En belirtin özelliği midede yanma ve ekşime hissidir. Hastanın ağzına ekşi ve yakıcı bir sıvı gelebilir. Bu belirtiler yemekten önce, yemek sırasında ya da yemekten 2-3 saat sonra görülebilir.

  Mide Ekşimesi Tedavisi:

  Fazla yememek, yemekten sonra yatmamak ve eğilmemek mide ekşimesi şikayetlerini azaltmaya yardımcı olur.Alkol ve sigaradan, asitli, kafeinli ve kolalı içeceklerden uzak durulmalıdır. Öğün başına daha az yemek, fakat öğün sayısını arttırmak faydalıdır. Yemekleri azar azar, iyice çiğnenerek yenmeli, baharatlı, ekşili ve biberli gıdaları tüketmekten kaçınmalıdır. forumdas net Alınan önlemlere rağmen devam eden mide ekşimesinin nedeni sindirim sistemi hastalıkları olabilir. Bu nedenle, teşhis ve tedavi için doktora başvurulmalıdır.

  Mide Ekşimesine Ne İyi Gelir?


  Midenin dostu olan Muz, mide yanması ve ekşimesi şikayetlerini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca, çiğ zeytinyağı da faydalıdır.

  alıntı​


Benzer konu başlıkları: Mide Ekşimesi
Forum Başlık Tarih
Hastalıklar Mide ekşimesi 19 Nisan 2009
Sağlıklı Beslenme Mide Ekşimesi (Mide Yanması) 4 Nisan 2009
Sağlık bilgisi Mide yanması nasıl tedavi edilir? 2 Mart 2014
Sağlık bilgisi Mide gazı nasıl geçer? 2 Mart 2014
Medya Takip Ozan Orhan Midesini Neden aldırdı? 13 Aralık 2013