Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

'Kısa Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 2 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

 1. Mide bulantısına iyi gelen bitkisel doğal öneriler vermek istiyorum sizlere aşağıdaki besinler mide bulantılarınızı en aza indirecektir.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/midebulantisinaneiyi-gelir-97246.jpg]midebulantisinaneiyi-gelir-97246[/IMGALT]

  Mideniz için öncelikle dikkat etmeniz gereken şey sindirimi kolay gıdalar tüketmelisiniz.Bol proteinli ve bol yağ içeren gıdalar yerine tuzlu kraker tercih edebilirsiniz midenizin bulantısını geçirmek için oldukça iyi bir yöntemdir.Mide bulantılarını bu şekilde bastırabilirsiniz.

  Ayrıca zencefilin mide bulantısına çok etkili olduğunu unutmamak gerekiyor.Özellikle araç tutması nedneniyle olan mide bulantıları için zencefil çok etkili oluyor.Mide bulantılarınızı azaltmak için bir yada iki fincan zencefil çayı içebilirsiniz.

  Özellikle gebelikteki mide bulantılarında limon çok etkilidir.Limondaki ekşi tat mide bulantılarına etkili oluyor ayrıca kokusuda mide bulantılaırnı azltmaya yarıyor.

  Sıvı kaybı nedneiylede mide bulantısı olabilir bu nedenler bol su içmeniz öneriliyor.Mide bulantıları yaşadığınız günlerde özellikle bol su içmeye önem verin.Mide bulantısı olduğunda çay ve kahveden bir süre uzak durmayı deneyin bunların yerine su içmeyi deneyin.

  Lifli yapısıyla elma mide bulantılarında etkili bir yol olarak öneriliyor.Bir elmayı dilimleyin yavaş yavaş yiyin mide bulantılarınızın hafiflediğini göreceksiniz.
   
Yükleniyor...
- Mide Bulantısına İyi Forum Tarih
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir? Kadınca 16 Mayıs 2016
Gebelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir Sağlık bilgisi 14 Haziran 2012
Sabahları Mide Bulantısına Ne Iyi Gelir Sağlık Rehberi 1 Mayıs 2012
Baş Ağrısı ve Mide Bulantısına ne iyi gelir Sorun Cevaplayalım 18 Ağustos 2011