Mide Ağrısı Nasıl Geçer Tedavisi

'Hastalıklar' forumunda Wish tarafından 2 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Mide ağrısının bazen çok basit bir sebebi olabilirken bazen bir hastalığın habercisi olabilmektedir. Aşırı yemek tüketimi, hazmı zor gıdaların alınması, soğuk algınlığı gibi durumlarda karşımıza çıkabilen mide ağrısı gastrit, kolit, safra taşı, mide ülseri, mide kanseri, safra kesesi iltihabı ve sinirsel birçok hastalığın habercisi de olabilmektedir.

Mide ağrısının tedavisi için ilk etapta ağrıya ne sebep oluyor onu bilmemiz gerekecektir. Eğer bir soğuk algınlığı ise farklı, gastrit ise farklı bir uygulama yapmanız gerekecektir.

Ülkemizde oldukça fazla tüketilen ve birçok derde deva olduğu bilinen balın tüketilmesi mide rahatsızlığında da tedavi edici bir etki göstermektedir.

Papatya çayı mide rahatsızlıklarında etkili bir çözüm önerisidir. Papatya yapraklarından hazırlayabileceğiniz çayın günlük olarak tüketilmesi durumunda hem mide hem de bağırsak rahatsızlıklarında olumlu etkilerini görebileceksiniz.

Portakal kabukları ile hazırlanan şurubun kullanılması, evde yapılan vişne suyunun tüketilmesi, tarçın kullanılması, yemeklerde maydanozun kullanılması, hazır olarak alınan veya evde yapılan elma suyunun tüketilmesi mide rahatsızlıklarında tedavi edici etki gösterebilmektedir.

Mide ağrılarında ilaç tedavisine başlanılmadan önce bir doktora görünmeniz gerekecektir. Çünkü sebebini bilmeden alacağınız ilaçlar olumsuz etki gösterebilir. Bu sebeple önce doktor kontrolüne girmeniz sizin açınızdan iyi olacaktır.

2. Cevap: Mide Ağrısı Nasıl Geçer Tedavisi

Mide Ağrısı Nasıl Geçer Konusu bu derten muzdarip olanlar için acil cevap aranan önemli bir sağlık problemidir.Mide Ağrısını geçirmenin doğal yolu hakkında size bilgiler verelim

Mide Ağrıları İçin Doğal Çözümler

1-Damla Sakızlı Macun
    Mide Ağrısı İçin Bir çoğunuz zaten biliyorsunuzdur Damla Sakızlı Macun bu konuda en etkili doğal yoldur heryerde bulabileceğiniz bu mucize karşım mide ağrılarınız konusunda etkili olacaktır.Yüzyıllardır kullanılan bu karışım mide sorunlarında oldukça başarılı ve 1 numaradır

2-Bal ve Tarçın

Bal ve tarçın mide ağrısına ve mide ülserine karşı oldukça yararlıdır. Nane, sakinleştirici etkisi ile mide ağrılarına iyi gelir. Papatya çayı da mide ağrısını kesmeye yardımcı olur.

3-Yoğurt

Şimdiye kadar mideye faydalı olduğu konusunda uzmanlar tarafından pek çok yiyecek tavsiye edilmiştir. Ancak bunların arasında en yanlış inanca sahip olunanın süt olduğu artık biliniyor. Alfred Vogel da sütün yerine yoğurdu öneriyor. Çünkü yoğurt, süt gibi midede pıhtılaşmaya sebep olmuyor. Yoğurdun bir diğer özelliği ise bağırsakların çalışmasına yardım etmesi. Bu da sindirim sisteminin daha iyi çalışmasının sağlıyor. Daha da faydalı olmasını istiyorsanız yemekten önce tüketmeye dikkat edin. Meyveyle birlikte tüketmek ise midede yanmaya sebep olabilir. Midenin baş düşmanlarından biri olan kahve, aslında başka organlara da büyük zarar veriyor. Kahvenin istediğiniz zaman sizi uyanık tutmayı sağladığı tartışılmaz bir gerçek. Ancak uzun vadede sinirleri yıpratıyor. Günde üç bardaktan fazla kahve içiyorsanız ve hala kendinizi güçsüz hissediyorsanız, bunun sebebi artık bir bağımlı olduğunuz anlamına gelebilir. Bunun yanı sıra Türk kahvesi diğer kahvelerden daha az zararlı.

3. 2 gündür mide ağrım var. kan tahlili falan oldum herşey çok iyi çıktı sadece kansız çıktım 11.0 olması gereken bende 10.7 doktor her akşam et ve kan yapıcı şeyler önerdi neden ağrıyo olabilir. otururken ağırmıyo ama hareket ederken ağrıyo bi garip ağrı sabah hiçbir sorun yok ama 17.00 gibi tekrar başlıyo ve yatana kadar deam ediyo. bişeyler önerir misiniz?

4. 2 senedir mide ağrısı cekiyorum. O kadar doktora gittim ama hiçbirşey çıkmadı. Yemek yediğimde veya su içtiğimde istigfar etmeye başlıyorum ve açlık ile karışık yine mide agrıları başlıyor. Gögsüme kadar sancı vurup nefes alıpvermemi kısıtlıyor. Ne yaparsam yapayim durduramıyorum. Ve şuanda bile sancılar içindeyim. Sizce neden olabilir yada bu ağrıyı nasıl durdurabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

5. ben midem ağrıdığında bir bardak ılık su içiyorum rahatlatıyor.reflü gastrit her türlü mide problemim var.

6. Mide ağrısı gerçekten sıkıntı yaratan ve hayatımızı kabusa çeviren ağrı türlerindendir. Mide ağrısı için önerebileceğim bir yazı gördüm

7. Mide bünyemizi sarsan bir rahatsızlık türüdür. Hayattan zevk almamıza dahi engel olur. Mide ağrısı nasıl geçer diyorsanız öncelikle uzman bir hekime görünmenizde yarar vardır. Çünkü bir çok sebebi olabilir. Sağlıklı günler dilerim.

8. Her organımız önemli ama midenin önemi bir başka.