Microsoft'tan Muhteşem Kin'ler

'Teknoloji Haberleri' forumunda anniccha tarafından 1 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Bu Cihazlar Sosyal Ağlardaki Hesaplarınızı Düzenliyor

Sharp ile işbirliği içersinde gerçekleştirilen her iki cihaz Windows Phone 7 işletim sistemine sahip. Daha önce Turtle ve Pure kod adları ile anılan akıllı telefonların isimleri Kin One ve Kin Two olarak belirlenmiş. Microsoft eğlence birimi başkanı Robbie Bach önderliğinde tanıtılan cihazlar için Bach, "Her iki cihaz da binlerce saati bulan çalışmanın birer ürünü" demekten de geri durmuyor.
    Günümüzde insanların hemen her şeyi sosyal ağlarda paylaşmak istediğinin altını çizen Bach, cihazların da bu doğrultuda geliştirildiğini vurguluyor. Cihazlarda yer alan kullanışlı yazılımlar ve özellikle de Facebook, MySpace ve Twitter için özel olarak geliştirilen widgetlar, kullanımı daha kolay ve keyifli hale getiriyor. Paylaşılmak istenen her şey sürükle bırak fonksiyonu ile saniyeler içersinde zahmetsizce paylaşılabiliyor.

Kin, yerel arama ve web araması için tahmin edebileceğiniz gibi Bing kullanıyor. Microsoft'un Zune servisi ile bütünleşik olan cihazlar, bu konuda bir ilk olma özelliğine de sahip. Bu sayede çoklu ortam içeriklerine doğrudan erişebilmek ve hatta cihazınızı bir yayın aygıtına dönüştürebilmek olanaklı hale geliyor.

Kin One 4 GB, Kin Two 8 GB kapasiteli.

Kin One flaşlı 5 megapiksellik bir kameraya sahipken Kin Two flaş aydınlatmalı 8 megapiksel kameraya sahip. Ayrıca Kin Two'nun HD Video kaydı yapabilme özelliği de bulunuyor.
    Her iki cihazın bir diğer ortak özelliği ise çoğunlukla genç ve dinamik bir yaş kitlesine hitap ediyor olmaları. Kare yapılı yumuşak hatlara sahip olan Kin One kızaklı açılır QWERTY klayesi ile dikkat çekiyor. Bu klavyenin tek elle kullanılabilir olması için özel bir tasarıma sahip olduğunu da belirtelim.

2. Cevap: Microsoft'tan Muhteşem Kin'ler

Çok tombullar almıcam :))3310 bana yetiyor..

3. Cevap: Microsoft'tan Muhteşem Kin'ler

Ben alıcam sanırım Turtle diyo baksana nasıl almam :) yakında beni caretta caretta ları koruma derneğinin başına getirecekler :)

4. Cevap: Microsoft'tan Muhteşem Kin'ler

Sen o tospaya bakarsan microsft u bile satın alırsın...Çok zıplıyo...