Microsoft'tan bir zafer daha

'Teknik Yardım' forumunda icrebah tarafından 20 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu bugün Microsoft'un patent haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Android tabanlı Motorola ürünlerinin ithalatını yasakladı.

  ITC'nin Motorola telefonları için aldığı karar, Başkan Barack Obama'nın geri çevirmemesi halinde Temmuz ayında yürürlüğe girecek.Microsoft'un Exchange ActiveSync teknolojisini kullandıkları gerekçesiyle Motorola Atrix, Droid ve Xoom (18 model cihazdan) modellerine ithalat yasağı geldi.

  MİCROSOFT KARARDAN MEMNUN


  Microsoft Android cihaz üreticilerine karşı açtığı davaların neredeyse tümünü kazandı. Bu kararın hemen ardınan Microsoft yayınladığı bildiride "Artık Android cihaz üreticilerinin büyük çoğunluğu patenti bize ait olan uygulamaları kullanmak için Microsoft ile işbirliği içine girmelerini umuyoruz"

  Motorola ise yaptığı açıklamada, "Bir patentin ihlal edildiğine yönelik karar hayal kırıklığı yaratmış olsa da, gereken değerlendirmeleri yapıp kararın arkasındaki faktörleri anlamaya çalışacağız" ifadesini kullandı. Temyize gidecek olan Motorola, ITC'nin temyize yakın dönemde cevap vereceği konusunda iyimser değil.


  kaynak : ensonhaber.com
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Mayıs 2012
Yükleniyor...
- Microsoft'tan zafer daha Forum Tarih
Microsoft'tan masa bilgisayar Haberler 21 Nisan 2011
Microsoft'tan Zoom İt Teknik Yardım 6 Ağustos 2010
Microsoft'tan Spindex! Teknik Yardım 11 Mayıs 2010
Microsoft'tan Muhteşem Kin'ler Teknoloji Haberleri 1 Mayıs 2010