Michael Jackson Allah ilahisi Give thanks to Allah

'Eğlence' forumunda Dark tarafından 1 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. Michael Jackson Allah ilahisi Give thanks to Allah

Michael Jackson geçen hafta geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etmişti. Pop Müziğin Kralı Michael Jackson’un son günlerde ortaya çıkan ve kendisine ait olduğu söylenen “Give thanks to Allah” adlı ilahisi rekorlar kırılıyor. Zaman zaman müslüman olduğu da iddia edilen Michael Jackson’un bu ilahiyi söyleyip söylemediğinin kesin bir delili yok ancak. Sesin ona ait olduğu söylenir. Eğer bu ilahi gerçekten ona aitse Müslüman olabileceği ihtimali de kuvvetleniyor sanırım.

İşte Michael Jackson Allah ilahisi Give thanks to Allah sözleri;
    Give thanks to Allah
    Give thanks to Allah,
    for the moon and the stars
    prays in all day full,
    what is and what was
    take hold of your iman
    don’t give in to shaitan
    oh you who believe please give thanks to Allah.
    Allahu Ghefor Allahu Rahim Allahu yuhibo el Mohsinin,
    hua Khalikhone hua Razikhone whahoa ala kolli sheiin khadir
    Allah is Ghefor Allah is Rahim Allah is the one who loves
    the Mohsinin, he is a creater, he is a sustainer and he is
    the one who has power over all.

İlahinin Türkçesi

Allah’a şükret
    Allah’a şükret
    ay ve yıldızlar için

şeytana teslim olma
    müminler Allah’a şükredin
    Allah-ü ğafur, Allah-ü rahim, Allah-ü muhsinin
    Halıktır, rezzaktır, her şeye gücü yeter.

2. Cevap: Michael Jackson Allah ilahisi Give thanks to Allah

İlahiyi kendisi de söylüyor olabilir çünkü sesi çok benziyor.Ancak internette yayınlanan başka bir habere göre,ilahiyi gerçekte seslendiren kişi Zain Bhikha adında bir sanatçı..
    Ortada kesin bir delil olmamakla beraber şayet İmanlı bir şekilde öldüyse ne mutlu ona..

3. Cevap: Michael Jackson Allah ilahisi Give thanks to Allah

Evet ben de Zain Bhikha adında birinin söylediğini okumuştum ama Michael Jackson da olabilir tabii. Umarım odur Müslüman olarak öldüyse ne mutlu..

4. Cevap: Michael Jackson Allah ilahisi Give thanks to Allah

Michael Jackson ın Müslüman oldugu haberleri ölmeden uzun süre önce basında yer almaya başlamıştı ama Michael Jackson bu konuda hep sesiz kaldı bunun aksi hiç bir şey söylemedi.İnsanın inançları söz konusu oldugunda hale buda dinse kimsenin olmayan birşey karşısında sesiz kalacagınına inanmıyorum o yüzden müslüman olduğuna inanıyorum.Ama ilahi konusunda bende anlamadım oda olabilir başkasıda..:f20:

5. Cevap: Michael Jackson Allah ilahisi Give thanks to Allah

sesi benziyor aslında, gerçekten müslüman olarak öldüyse ne mutlu ona.. üstelik üç aylarda ve kandil gecesi vefat etti biliyorsunuz değil mi?

6. Cevap: Michael Jackson Allah ilahisi Give thanks to Allah

Bence Michael Jackson..

7. Cevap: Michael Jackson Allah ilahisi Give thanks to Allah

michalel jackson ölmeden yılllar önce islam a yakınlığı ortaya cıkmıstı.hakkında açılan davalar ın altındakı ana nedende bu idi.dünyanın 1 numaralı pop yıldızı müslüman olduğunu acıklaması halinde ne kadar buyuk bır kıtleyı etkıleyebılecegı nı islam a yönlendırebılecegını düşünenler tarafından hakkında onlarca dava actılar ve dikkat etmek gerekırkı bu itaflardan en buyugu çocuklara karsı çınsel ıstısmar olmasıydı.müslümanları göstermek ıstedıerı şekil belliydi.işte buyuzden bazı abd li rap yıldızları onunla alay ettıler.tam bır kampanya yürütüldü.gıve thank to allah şarkısı ıse zain bhikha ya aıttır.jacksonla hıcbır ılgısı yoktur.allah kıme nasıl hıdayet verır bılınmez.inşalah iman üzere ölmüştür.