Mhp Zühal Topçu Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 24 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

1. Mhp Zühal Topçu Kimdir
    Mhp Zühal Topçu Kimdir Hayatı
    Mhp Zühal Topçu

Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Zuhal TOPÇU, Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde doğdu.

İlk ve Orta tahsilini Gaziantep'te tamamladı. Üniversite hayatına 1979 yılında başladı. Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Sosyoloji bölümünden 1982 yılında mezun oldu.

1983 yılında Gazi Üniversitesinde başladığı Yüksek Lisans çalışmasını 1985 yılında tamamladı. 1986 yılında Gazi Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 1990 yılında Doktor unvanını aldı. 1991 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Yardımcı Doçent, 1997 yılında Doçent unvanını aldı. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Japonya'da alanı ile ilgili uzun süreli çalışmalarda bulundu.

Üniversitedeki akademik faaliyetlerinin yanı sıra Gazi Üniversitesinde Bölüm Başkanlıkları, K.K.T.C.'deki Girne Amerikan Üniversitesinde Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulundu.

Prof. Dr. Zuhal TOPÇU'nun çalışma alanı ile ilgili 3 adet kitabı, 3 adet kitap editörlüğü, birçok ulusal ve uluslararası makale ve tebliği ile gazete ve dergilerde çıkmış çeşitli yazıları bulunmaktadır. Halen Millyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Siyaset ve Liderlik Okulu Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

2 Çocuk annesidir.