MHP Edip Semih Yalçın Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 25 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

1. MHP Edip Semih Yalçın Kimdir
    MHP Edip Semih Yalçın Kimdir Hayatı
    MHP Edip Semih Yalçın Kim Biografisi

MHP Parti İçi Eğitim, Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,
    Merkez Yönetim Kurulu ve Başkanlık Divanı Üyesi Prof. Dr. Edip Semih Yalçın milletvekili adayı olmak için Gazi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü'nde yürüttüğü öğretim üyeliği görevinden istifa etti.

PROF. DR. E. SEMİH YALÇIN KİMDİR?
    MHP MYK Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, 1958 yılında Sivas ilinin Gemerek ilçesinde doğdu. ilk ve orta tahsilini Ankarada tamamladı. Üniversite hayatına 1975 yılında başladı. Ankara Üniversitesi, DTCFden 1984 yılında mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesinde başladığı Yüksek Lisans (Master) çalışmalarını 1986 yılında tamamladı. 1988 yılında Gazi Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. 1990 yılında Doktor payesini aldı. 1991 yılında Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesine Yardımcı Doçent olan E. Semih Yalçın, 1995 yılında Doçent payesini almaya hak kazandı. Üniversitedeki akademik ve meslekî faaliyetlerinin yanı sıra E. Semih Yalçın, 1994-1997 yılları arasında Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkan Yardımcılığı, 1996-1997 yılları arasında Gazi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı, 2001-2004 yılları arasında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, 2002-2005 yılları arasında ise Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanlığı görevini yapmıştır. E. Semih Yalçının uzmanlık alanı olan Türkiye Cumhuriyeti Tarihi ile ilgili olarak 5 adet kitabı, 11 adet yayına hazırladığı kitabı, 2 adet kitap editörlüğü, 49 adet makalesi, 9 adet ulusal ve uluslararası tebliği ile gazete ve dergilerde çıkmış muhtelif yazıları bulunmaktadır. 1999-2001 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı yapan Prof. Dr. E. Semih Yalçın, hâlen MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesidir. Ayrıca Milliyetçi Hareket Partisi Parti İçi Eğitim Ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.
    Tarih Öğretmeni Mükerrem Hanım ile evli olup 4 çocuk babasıdır.