mezar taşında gökyüzünü ölçerdim,şimdi dünyanın gölgelerini sözü kime aittir?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Misafir tarafından 11 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. mezar taşında gökyüzünü ölçerdim, şimdi dünyanın gölgelerini ölçeceğim sözleri yazan bilim adamı kimdir

kepler
    kopernik
    galileo
    newton

2. Cevap: mezar taşında gökyüzünü ölçerdim,şimdi dünyanın gölgelerini yazan bilim adamı

Gökyüzünü ölçerdim, şimdi dünyanın gölgesini ölçeceğim. 'Gökyüzünü ölçerdim, şimdi dünyanın gölgesini ölçeceğim.' sözü Johannes Kepler 'in mezar taşında yazmaktadır.

3. Cevap: mezar taşında gökyüzünü ölçerdim,şimdi dünyanın gölgelerini yazan bilim adamı

Johannes Kepler

4. Cevap: mezar taşında gökyüzünü ölçerdim,şimdi dünyanın gölgelerini yazan bilim adamı

Mezar taşında gökyüzünü ölçerdim, şimdi dünyanın gölgelerini ölçeceğim sözleri
    ni, yazan Johannes Kepler' dir.

Johannes Kepler Alman gökbilimci, fizikçi, ve matematikçidir.Çağdaş astronominin kurucusu sayılan Kepler 1571 yılında Almanya'nın güneyinde bulunan Weil'da doğdu. Çocukluğunda çok hasta olmasından dolayı ellerinde ve gözlerinde kalıcı bozukluk olmuştu. Buna rağmen Tübingen Üniversitesi'ne girdi ve öğrenim gördü. 1591'de yüksek lisans derecesi aldı. Graz'da matematik profesörlüğü yaptı.