meyveli pratik pasta

'Damak Keyfi' forumunda cemre gizem özen tarafından 13 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. Meyveli Pratik Pasta (Köstebek Pasta)

Ziyaretimize ilk defa gelecek olan komşularımız için 1 saatte hazırladığım bu pasta çok hafif oldu.Meyveli olması eşimde farklı bir yaklaşıma sebep oldu ne de olsa hamurişini pek yemeyen biri fakat meyveye asla hayır diyemez.İkisi birleşince de benim oyunum ortaya çıktı "sen bana eninde sonunda pasta, börek yedireceksin yani...?" Tabi benden ses çıkmayınca herkes afiyetle tüketti..Onlara ve size afiyet olsun...

Meyveli Pratik Pasta

Malzemeler;

3 yumurta
    1 su bardağı süt
    yarım su bardağı sıvıyağ
    1 su bardağı şeker

1 paket kabartma tozu
    3 yemek kaşığı kakao
    1 paket krem şanti (1,5 de olabilir)
    çilek ve muz
    aldığı kadar un

Hazırlanışı;

Yumurta ve şekeri iyice çırpın, sütü ve yağı ekleyin.
    Un, kabartma tozu ve kakaoyu da ekleyip iyice çırpın.Kalıba alıp (kelepçeli kullandım) 170C de 40-45 dak pişirin.

Kek pişince keki bir iple enlemesine ikiye kasip soğutun. Bir başka yerde krem şantiyi hazırlayın.Meyveleri soyun.
    Soğuyan kekin alt tabanına meyveleri dilediğiniz şekilde dizin ve üzerlerini krem şantiyle doldurun.
    En üztüne ise ayırdığınız diğer keki parçalayarak serpin ve elinizle hafif bastırarak dökülmesini engelleyin.
    Dilediğiniz şekilde ( üzerine streç folyo sararak) dolapta soğumasını sağlayın ve soğuk servis yapın.
    Afiyet olsun...
    not çilek veya muz yoksa elma portakal gibi meyveler olabilir:f85:

:f80:

2. herkese afiyet olsun