Meyve ve Sebze Takvimi

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda Blue tarafından 9 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Meyve Ve Sebze Takvimi

Ocak Brüksel lahanası, pırasa, Kereviz, Greyfurt Muz, pazı Nar, semizotu

Şubat Pırasa, kırmızı turp, mandalina, muz, kereviz, pazı Çağla, kuş konmaz
    fındık turp, roka Kestane, soğan, lahana

Mart Pancar, limon, kuşkonmaz, turp, bakla Bebe havucu, çilek,barbunya Karnabahar, pırasa,
    mandalina, ıspanak

Nisan Enginar, havuç, bezelye, çağla, bebe havucuDomates, kiraz, enginar,
    dolmalık biberLahana, brokoli, kereviz

Mayıs Çilek, patlıcan, domates, arpacık soğanı, erik, barbunya Marul, kiraz, karpuzBebe havucu, beyaz kuşkonmaz

Haziran Enginar, taze patates, marul, taze fasulye, dolmalık biberBamya, vişne,
    şeftali, tatlı, mısır,
    mürdüm eriği, salatalıkCan eriği, çilek, havuç

Temmuz Kiraz, vişne, karpuz, kayısı, taze sarımsak, mısır, kavunÜzüm, böğürtlen, incir, taze ceviz, dutEnginar, bezelye,marul, kırmızı erik

Ağustos Mürdüm eriği, üzüm, bamya, dut, iç baklaTaze ceviz, incir, taze fındıkGöbek salata, kiraz

Eylül Taze ceviz, taze fındık, bamyaKestane, pırasa, nar, karnabahar, ayvaDomates, bamya, börülce, karpuz

Ekim Armut, pırasa, karnabahar, narElma, kereviz,
    ıspanak, lahana, mandalinaTaze ceviz, kabak, biber, incir, patlıcan, üzüm

Kasım Lahana, portakal, mandalina, ayvaBalkabağı, brüksel lahanası Fındık turbu

Aralık
    Kestane, balkabağı Pazı, pırasa, kerevizArmut, roka

2. Cevap: Meyve ve Sebze Takvimi

Eskiden hangi sebze ve meyvelerin hangi mevsimde çıktığını bilirdik.Artık her sezon her ürün mümkün neredeyse.Sebze ve meyveleri mevsiminde yemek daha doğal ve daha doğru..Takvimi dikkate alacağım teşekkürler Blue.:f40:

3. Cevap: Meyve ve Sebze Takvimi

Eylüle baktımda gözüme ilk çarpan taze ceviz. Her ne kadar yerken ellerimizi boyasa da tadı bi apayrı olur taze cevizin. Ahh bluemm ahhh. Olsada yesek :(

4. Cevap: Meyve ve Sebze Takvimi

Valla ben şu an güllaç yiyorum istersen verebilirim :)
    Ne alakaydı ben de anlamadım :oops:

5. Cevap: Meyve ve Sebze Takvimi

Afiyet olsun canım. Hangi dağda kurt öldüyse oğlum az önce şekerpareyle dondurma servisi yaptı.
    Yanlız dondurmayı süslüyorum diye üzerine damla çikolatayı avuçla doldurmuş. acımı yiyorum tatlımı anlamadım. :oops: