Mevlananın ne olursan ol yine gel sözü

'Karışık Sözler' forumunda YAREN tarafından 23 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. ne olursan ol yine gel mevlana,
    mevlana ne olursan ol yine gel şiiri,

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
    ister kafir, ister mecusi,
    ister puta tapan ol yine gel,
    bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
    yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...

Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeliyiz,
    Şu tertemiz tarlaya başka bir tohum ekmeliyiz biz...
    Beri gel, beri ! Daha da beri ! Niceye şu yol vuruculuk ?
    Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...
    Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
    Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir.

2. o kadar güzel bir özlü söz kiii çok beğendim

3. bncede kardeşim en sevdiğim sözü

4. eğerki bu özlu cihan sözu, Hz.Mevlana değilde bir konfiçyus,einstein,William Shakespeare veya daha başka düşünürler söylemiş olsaydı,inanki beğeni fırtınası kopardı,ne yazıkki böylesine Allah dostu değerlerimize ve evliyalarımıza sahip çıkamamak gerçekten üzüntü verici bir durum,Rabbim cümlemizi ıslah eder inşallah

5. Çok kaliteli, anlamı yüksek,insanı etkileyen bir söz. İnsanlar bazı zamanlar hatalar yaparlar belki isteyerek belkide istemeyerek ama önemli olan şu ki; hatasını geç olmadan farketmesi,yeni beyaz bir sayfa açıp o beyaz sayfasında daha beyaz,temiz,güzel davranışlarda bulunarak yaşamsıdır.Hata ettim ben kötüyüm gibi önyargılara dalıp kendini kötülemesi doğru olmaz hayasızda kul olmaz büyük yada küçük hatalarımız elbette olur ama bazen bazı durumlar içinde geç olabilir bu nedenle doğru yol ve hayatı güzel eden davranışlarımızı eksik etmeyelim kendimizden ve yakın çevremiz, sevdiklerimizden...Zaten nefes almamız ve hayattan olmamız başlı başına bir hediye bizlere,şükredelim rabbimize. Bir şükürün bile Allah katında ne sevabı vardır kimbilir rabbimizi mutlu edelim zaten Yüce Allah önemli insan Mevlanaya benzer cümleler kurmuştur. Yani önemli olan hatanızı ve günahlarınızı kendinizden uzaklaştırmınızdır tövbe etmeniz ve doğru yoldan AYRILMAMANIZ doğru yolu bulmanızdır.

6. Bence çok güzel :D