Mevlana Sözleri Facebook İçin

'Karışık Sözler' forumunda Yasemin tarafından 5 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

1. Mevlana Sözleri Facebook

Facebook sayfaları için en güzel Mevlana sözleri arasından derlediğimiz kısa Mevlana Sözlerini sizler için paylaşıyoruz.Sayfamızda yer alan Mevlana sözlerini Facebook sayfanızdan tüm arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Mademki kendinde bir dert veya pişmanlık hissediyorsun; bu, Allah’ın sana olan yardımının ve sevgisinin bir delilidir.

Sen değerinle ve düşüncenle, iki âleme de bedelsin, ama ne yapayım ki kendi değerini bilmiyorsun.
    Bazı insanlar vardır ki selam verirler ve selamlarından is kokusu gelir. Bazıları da vardır ki selam verirler ve onların selamından misk kokusu gelir.

Denizin kenarına kadar, ayakların izi vardır. Ama denize girdikten sonra ne iz kalır, ne işaret.

İki Gözüne Karşılık Dünyayı Degişmezsin, Peki Gözü Verene Neden Secde Etmezsin !

Gönlü ışık yakmayı, aydınlanmayı öğrenen kişiyi, güneş bile yakamaz. Gündüz gibi ışıyıp durmayı istiyorsan, geceye benzeyen benliğini yakıver.

Yüz binlerce birbirine benzeyenleri seyret de aralarında ki yetmiş yıllık farka dikkat et. İki şey birbirine benzeyebilir: Acı su da berraktır, tatlı su da…

Hz. MEVLANA

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/mevlana-sozleri-40748.jpg]mevlana-sozleri-40748[/IMGALT]

Buda Geçer Yâ Hû..

Ey İnsan! Sana gelen gamlar, kederler sende misafirdir. Sakın onları daimi olduğunu zannetme. Gelen fani gamlara üzülme çünkü onlar gidicidir.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/mevlana-sozleri-96731.jpg]mevlana-sozleri-96731[/IMGALT]

Konuşsam dilim yanar, sussam kalbim.Önce duruyorum. Sonra susuyorum.İçimden çıkan lafların etrafı yangın yerine çevireceğini düşününce kilit vuruyorum dilime.Yan! diyorum içime!.Sadece sen yan! Ve Dayan! diyorum gönlüme!.
    Herkes mutlu olsun! Sen dayan..
    Ömründen nasibin, kendini Sevgiliden mesut bulduğun andan ibarettir.

Şunu iyi bil ki safları yaran, her şeyi yenen aslanla savaşmak kolaydır; gerçek kahraman odur ki önce kendi nefsini yener.