Metin2 Yasaklandı

'Oyun Bölümü' forumunda Blue tarafından 16 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. Metin2 Yasaklandı

Metin2 Yasağı

Uzman polislerin hazırladığı raporda, 'çocukların oyundaki karakterleri gerçek hayata taşıdıkları' belirtildi. Çocukların, 'gerçek dünyadan uzaklaşıp sanal dünyada yaşadıkları hissine kapıldıkları' vurgulandı.

Raporda 'Metin 2' oynayan çocukların kendilerini savaşçı karakter olarak gördüğü bilgisinin de bulunduğu öğrenildi.

VALİLİKLER UYARILDI

Polis, hazırladığı bu raporu İçişleri Bakanlığı'na iletti. Bakanlık da Emniyet'in 'sakıncalı' bulduğu oyuna ilişkin 81 ilin valiliklerine bir yazı gönderdi. 18 yaşından küçüklerin 'Metin 2' oynamasının yasaklandığı, bu konunun üzerinde hassasiyetle durulması istendi.

Erzurum'da bir bağımlı tarafından öldürülen Musa Kang (14) kaybolduğunda 'Metin 2'de para mı kazandı, oyuncu şifresi çalması için mi kaçırıldı' şüphesi doğmuştu.

İnternetİn online oynanabilen oyunlarından 'Metin 2'de savaşçıların seviye atlaması için oyuncunun ya 20 TL ya da bilgisayar başında en az 5 saat harcaması gerekiyor.

Süper kahraman için 6-7 ay gerekiyor. Kimi oyuncuların hızla güçlenip sanal prestij için karakter satın aldıkları belirlenmişti. Bir tekstilcinin, güçlü kahraman için BMW'sini gözden çıkardığı açıklanmıştı :f73::f73:

Gerekçe: Çocukların 'sanal dünyada yaşadıkları hissine kapılmaları'

2. Cevap: Metin2 Yasaklandı

VeriLmesi GereKen En GüzeL Karardı. PayLasım İçin TskLer BLue abLa.

3. Cevap: Metin2 Yasaklandı

Ne kadar yasak koyarsan koy gene oynayacaklar cunku herkes hastası

4. Cevap: Metin2 Yasaklandı

çok yerinde bir karar olmuş çok sevindim

5. Cevap: Metin2 Yasaklandı

Çok Yerinde Bir Karar Gerçekten 8 Yasındaki Çocuklar bile Oynuyordu.Çok Sevindim.

6. Cevap: Metin2 Yasaklandı

Zati kaldırılmaması bgibi bir kosulu yoktuki can bile almışş bir oyun en iyisi olmuş daha erkenden olsaymış teşki

7. Cevap: Metin2 Yasaklandı

Yerinde bir karar :f40:

Paylaşım için tsk.

8. Cevap: Metin2 Yasaklandı

Doğru Bir Karar Olmuş... Ama bu yasağa kimse uymicaktır.. Nasıl Belirlicekler 18 yaşından küçük oynuyomu oynamıomu?.. Yasak Demiş Gitmiş.. Ne kadar yasak Deselerde Birşey Değişmicektir...

9. Cevap: Metin2 Yasaklandı

aynen katılıyorum:f20::f84:

10. Cevap: Metin2 Yasaklandı

Sadece denetleme internet cafeler için geçerli.Diğer türlü mümkün değil zaten :f40: Fakat bir anne olarak online oynanan hiçbir oyunu oğluma oynatmıyorum.Yasakları ve kuralları siz koyarsınız veya uyarsınız. :f196:

11. Cevap: Metin2 Yasaklandı

Toptan kaldırsınlar oyunu bitsin gitsin hileden geçilmiyor zaten bağımlılık yapıyor. Güzel biroyun da değil kanımca. Beni soyan adama her gün dua ediyorum, çünkü o hışımla oyunu sildim.