Metin2 Yasağı

'Oyun Bölümü' forumunda GünahsızCool tarafından 5 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. En popüler online RPG yapımlarından biri olan Metin2; pek çok ünlü web uygulaması ile aynı kaderi paylaşarak engelleniyor. İçişleri tarafından yollanan genelge de, gerekçeli karara da yer verildi.

Metin2, 18 yaşından küçükleri gerçek hayatta koparmak ve şiddeti sevdirmek ile itham ediliyor. Bu yüzden Metin2'nin, öncelikle web kafelerden erişimi yasaklanacak. Aynı yasaklamanın World of Warcraft gibi yapımlara uygulanacağı da söylentiler arasında.

2. Cevap: Metin2 Yasağı

nası yani artık metin2 ye giremeyecekmiyiz diyenlere cevap bu tamamen yanlıştır hala giriyorum eğer doğru olsa bile oyuna kayıt olurken 18 yaş işe kayıt olursak sorun olmaz emeğe saygı +RéP ;)

3. Cevap: Metin2 Yasağı

Her zaman söylerim bu oyunu 18 yaşından küçükler oynamamalı..

4. Cevap: Metin2 Yasağı

Anaokulu yaşlarındaki çocukların dilinde metin2 olduğuna inanır mısınız..
    Gözlemlediğim ise çocukların çok hırçın ve kavgacı olmaları ayrıca sürekli keserim vururum kelimeleri ağızlarından düşmüyor.:(

5. Cevap: Metin2 Yasağı

Bu haberi aldıgın kaynagı ögrene bilirmiyim ben hiç böle bişi duymadımda.İger Türkiye çapında büyük etkisi olmazsa bu tarz şeyler yapılmaz.Metin 2 yüzünden Türkiye'nin yeni nesilinin piskolojik zarar gördügünü bu kapatma kararıylada anlıyoruz.(Bence aslı kanıtlanmamış bir haber).Ama oynamak istiyenler gider yabancı server larda oynar belki bu sayede ingilizceleri artar....

6. Cevap: Metin2 Yasağı

darkness sanırım yanlış anladın
    18 altı diye kayıt olsanda metin2 çarın kapatılmıyo
    internet kafalerde izin verilmicek
    ama m attırmaya gittiğimde hep görüyorum küçükleri

7. Cevap: Metin2 Yasağı

bu internet kafeler için geçerli.

8. Cevap: Metin2 Yasağı

Ben oynuyabilecem arkadaşlar çünkü benim yaşım 24 ve metin2'de 18yaş üzeri oynadığını anlıyabilmeleri için artı Tc.no istiyecekler ama benim için çokta tın:f196::f196::f196:

9. Cevap: Metin2 Yasağı

aslında iyi oluyor ya küçücük çocuklardan duyuyorum.Ben de +9 , item var falan dıye dogrusunu söylemek gerekırse bır ara bende merak edıp oynamıstım gercekten bagımlılık yaptı.Zor kurtuldum oyundan en sonunda sıldım oyunu da rahatladım =)))