Metin2 Güçlü Bir Çar Nasıl Olur.

'Oyun Bölümü' forumunda Karahan tarafından 6 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Metin2 Oyun Kılavuzu

Metin2 ye yeni başlıyorsanız öncelikle güzel bir çar adı seçin eger abudik gubidik 1111 veya abaabada gibi isimler secerseniz lwliniz yükseldikce ve oyunun mantığını anlamaya başayınca pişman olabilirsiniz.

Öncelikle seçtiğiniz karekteri çok iyi tanımanız gerekiyor.Çarı aldım hadi saldım çayıra mevlam kayıra :f196:diye hiçbirşey anlamadan bilmeden kasmaya başlarsanız bu sizin için bir dezavantaj olacaktır.Kısacası statülerinizi ,beceri ve skillerinizi çok iyi araştırın.

Leveliniz yükselmeye başladı statları ve becerileri puanlarınızı doğru yere verdiniz hatta ilk mastırınızı yaptınız.Örnegin bedensel bir savascınız ve ilk hava kılıcını açtınız bu yeterli değil hasarınızın yükselmesi güçlenmensi için bk okumanız gerekmekte.

Bunları doğru olarak yaptıysanız güzel bir çara sahipsiniz fakat bunlar yeterli deil.Çarın güçlü olabilmesi için en önemli şey itemlerdir.İtemleriniz sağlam olmazsa kaç lwl olursanız olun ezik bir oyuncusunuzdur.Örneğin taşsız bir zırh veya silah ölü bir itemdir bunlara güçlü taşlar ekleyin.Ws atmayı seviyorsanız kılıç savunmalı veya çift el savunmalı itemler size büyük avantaj sağlar ayrıca zehirlemeli itemler de düşmanınızın canını çok hızlı götürecegi için en özel itemnlerdendir ayrıca +hpli itemler kullanın bunlar kasılırkende size büyük kolaylık sağlıyacaktır.

2. Cevap: Metin2 Güçlü Bir Çar Nasıl Olur.

şimdi Karahan giriyorum Metin2 ye kendime bir çariçe açıyorum ne tavsiye edersin savaşçımı olayım yoksa başka birşey mi :f106:
    sonrasında oyunun mantığını nasıl anlıycam bildiğim kadarıyla görev veriyor tembel adamlar, gidin bunları yapın gelin diyorlar gidip onları mı yapcam. Ben çariçe mi olcam yoksa uşak mı :f20:
    Yada neyin nerde olduğunu nerden bileceğim bu konularda takıldığım zaman burda bana yardım edecek misin?
    Bunları bileyimde ona göre metin2 ye tüm hızla saldırayım dimi ama
    hem o dediğin itemler ne olaki nerden bulacağım?
    Mesela taşları... mesela +hp li itemler nerden düşer

3. Hazan her zaman emrine amadeyim :f40: ama şavascıyı boşver biz sana bir okçu ninja açalım..;)Seni tanıdığım kadarıyla bu karekterle oynamaktan daha büyük bir zevk alacaksın.Evet oyun ilk önce oradan oraya koşturup görev yapmaktan ibaret sanıyorsun...Ama lwl yükseldikce artık görevler sana o kadar cazip gelmiyor.Oyun içinde kendi yaş grubuna uygun bir çevre edinmeye başlıyorsun oyundaki daha ileri seviyedeki yerlerde geziyorsun köye sadece pot almaya pazar kurmaya veya ws atmaya yada diğer ülkeler köyünü bastığında onlarla savaşmak için uğruyorsun bunu anlatamam kendin birebir oynaman lazım.. :f196:

4. Nasıl sanmammmmm tam bir hafta Ezlemin peşinden koştum hemde o atla ben yaya ayaklarım su topladı. :f30::f30::f30:

5. Ahahahaha demek sen de oynuyorsun yakıştıramadım :D

6. Cevap: Metin2 Güçlü Bir Çar Nasıl Olur.

Yok teysemmmm ben oynamıyorum ben Ezlemin peşinde koşuyordum
    koşmaktan yorulunca bıraktım ama başlıycam yine koşmaya durun hele
    Yakıştıramadın heeeeeeee :f20: Niye benim başım kel miiiiii :f132:

7. teşekkürler

8. Okancım hazanı bir düğüne götürdüm yemin ediyorum uzun zamandır hiç o kadar güldüğümü hatırlamıyorum uzun bir süre başımı masadan kaldıramadım diyebilirim.Gülmekten gözlerimden yaşlar geldi..:f30::f30::f30::f30:

Hazanım bak bunlarda kılıçla dans ediyor..Ama senin elindeki o kocaman palayla dans etmenin yerini hiç bir şey tutmuyor..:f30:

9. Teysem o zaman bi daha ki düğüne seni bekliyorum :))))

10. Aman yaaaa ne bilim o koca silahı elinden bırak dedinde ben bırakmadım mıııııııydı :oops: :oops:
    Bir haftada anca silah tutmayı öğrendiydim bırakmayı göstermemiştin :f20:

11. Okan sen çekim malzemelerini hazırla.Hazan gelince foruma iyi malzeme çıkacağa benzer..Bu arada Darkıda bekleriz bir kuş Dark metin2 yi indirdi dedi :):)

12. Bir ara travian oynamıştım ama köyüm saldırıya uğrayınca bıraktım.
    Metin2 yi sizlerden duyuyorum ama vakit kalmıyorki işten güçten oturup oyun oynayalım

13. Hadi yaa Dark sende mi oynuyacan bari girdiğin zaman haber verde cebine harçlık koyalım :D

14. Parasızlara görev vermiyolar mı okan :f196:

15. Görev yapmak az kazandıran bi meslek aplam :f30:

16. Cebe harçlık koymak güzel bir yatırım oyunda .Potsuz kaldığınızda o harçlık size pot olarak dönüyor.. :f30:

17. Bir dahaki düğün senin olacaksa hiç durmaz gelirim ama dansederken yanlışlıkla gelini öldürebilirim malum ben kılıç kalkan ekibi gibi oynuyorum:f196:

18. Çar geliştirme hakkında 1-2 şeyde ben biliyorum yardımım dokunabilir belki :)
    savaşçı karakterlerinde sikil sıralaması :
    Zihinsel öncelikle Güçlü beden(G.B) master 2. olarak Ruh vuruşu 3. olarak şiddetli vuruş 4. güçlü vuruş (zihinsel bkları bedensele bakarak çok daha ucuzdur G.B savunma verdiği için itemleri düzgün olan biri çok kolay yatmaz wsde olsun kasmada olsun)
    Bedensel öncelikle Hava kılıcı, öfke, kılıç çevirme , 3 yönlü kesme (eğerki genel olarak ws atıcaksanız 3. plana 3 yönlü kesmeyi alabilirsiniz 3 yönlü kesme bkları k.çevirmenin 1/4 daha ucuz diyebilirim kasmada k.çevirme daha etkili bunu es geçmeleyelim)
    Statülere gelince öncelikle HP ve STR üzerinde durulması gerekiyor neden derseniz HP hem savunma hemde can oranının yükseltiyo STR saldırı gücünü yükseltiyo bu HP ve STR dağılımı eşit olması gerekiyor neden derseniz bazı arkadaşlarım sadece HP veya sadece STR üzerinde duruo HP verdiğiniz zaman saldırı gücünüz azalıyo STR verdiğiniz zamanda can ve savunmada düşüklük oluyo o yüzden size tavsiyem HP ve STR eşit olsun (itemlerde HP ve STR veriyo buna dikkat ederek eşit olsun ) 2side 90 olduğunu var sayarsak statüde 3 olarak DEX gitmenizi tavsiye ederm savnmanız yükselsin bunda ufak bir nokta var fazla mavi pot gidiyo :) dersenizki maviye verck param yok DEX:2 SP:1 şeklindede verebilirsniz statünüzü:) size tavsiyem şuan kullandığım 3.çarm Savaşçı Bedensel Statülerm bu şekilde verili çok nadir kişiye yatmışımdır :) 61'e kdr lvllerinize göre çok güçlü olucaksnız emin olabilirsiniz:) 61 lvlden sonra itemlere dayalı wsdeki gücünüz

19. Arkdaşım sen bunları anlatıosun bize ama METİN 2'yi oynuyan insan zaten bunları bilir.Hem sen METİN 2''de kaç lvlsin elinde ne var zırhın ney artı kaç...:f196:

20. Arkadaşlar eyer METİN 2'yi oynuyorsanız sakın ihtiyacınız olmadığı sürece artısı yüksek ve çok zor düşürülen itemleri sakın sakına satmayın bende önceden METİN 2'ye yeni başladı ğım zamanlar lvllim 37 gibiyken herşeyi satıyodum ondan sonra 60 lvl'e gelince hiç birşeyim kalmadı ve zarzoruna o çarı 70 lvl'e kadar anca topladım ve şu an 90 lvllim 91'e bir tüp var Allah'a şükürki herşeyim var hiç ihtiyacım yok ha a rkadaşlar bide sakına kimseye itemlerinizi göstermeyin çarınızı soyarlar o zaman hadi bakiyim topla toplayabilirsen zaten çoğu kişi aciz 50 kayı bile vermiyolar...