Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifi

'Kısa Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 4 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Kış aylarında yavaşlayan metabolizmamızı hızlandıracak harika bir çay tarifi vermek istiyorum sizlere bayanlar özellikle bayanlar diyorum çünkü kış aylarında bayanlar birden bire kilo almaya başlıyor malesef.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/metabolizmanizi-hizlandiracak-cay-7149.jpg]metabolizmanizi-hizlandiracak-cay-7149[/IMGALT]

Bu nedenle mutlaka vücudumuzun metabolizma sistemini hızlandıracak ayrıca kış aylarında bağışıklık sistemimizi de güçlendirecek bir çay tarifi unutmadan eklemek istiyorum nefisde bir tadı harika bir aroması var keyifle içeceğinizden emin olabilirsiniz.Bu çayımız bir litre sıcak suyun içerisine katacağınız bu haharatlar ve meyveler ile hazırlanan harika bir çaydır.

Bir litre suyun içerisine bir kaşık kök zencefil,Bir parça çubuk tarçın,Bir tutam kadar ıhlamur,Yarım Limon,Bir tatlı kaşığı tane karabiber,yarım yeşil elma.yarım portakal...

Tüm bu malzemeleri elma,portakal ve limon dışında kalanları bir litre sıcak suyun içerisine ekleyin bir kaç dakika bekleyin daha sonra elma,portakal ve limonu ekelyin bu şekilde 10 dakika kadar demlenmeye bırakın.Bu çayı dilerseniz sıcak dilerseniz soğuk gün boyu için. Hazırladığınız bu çay ile hem metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaksınız hem kış aylarında bağışıklık sisteminiz bu çay ile birlikte güçlenmiş olacak.Ayrıca hem enerjiniz artacak hemde sindirim kolaylığı yaşıyacaksınız.